12.11.2014 22:45:04

Neymar blestel, Messi končal preobrat gavčev

Danes je bilo na sporedu kar nekaj prijateljskih tekem, najbolj odmevni sta bili v Istanbulu in Londonu.

Na prijateljski tekmi v Istanbulu so Brazilci s 4:0 (3:0) prepričljivo povozili gostitelje Turke, blestel je gostujoči zvezdnik Neymar z dvema zadetkoma (20. in 60.), enega je dodal Willian (44.), Semih Kaya pa je premagal svojega vratarja.

Brazilci tako po polomu na domačem svetovnem prvenstvu, ko so v polfinalu 1:7 izgubili proti poznejšim prvakom Nemcem, še ne poznajo poraza, saj so jeseni premagali Kolumbijo, Ekvador, Argentino, Japonsko in zdaj še Turčijo, na nobeni tekmi pa niso prejeli niti zadetka.

Zmago je zabeležila še ena slovita južnoameriška reprezentanca. Argentina je bila na nevtralnem igrišču v Londonu boljša od Hrvaške. Naši južni sosedje, ki so igrali brez večine najboljših posameznikov, so v 11. minuti povedli prek Anasa Sharbinija, v drugem polčasu pa sta za preobrat poskrbela Sergio Agüero in Lionel Messi. Slednji je uspešno realiziral najstrožjo kazen.

Za slovenske ljubitelje nogometa je bila zanimiva tudi prijateljska tekma Estonije, tekmice v kvalifikacijah za EP 2016, ki je izbrance Srečka Katanca premagala pred dvema mesecema z 1:0. Tudi tokrat je bil izid enak, Estonci pa so na gostovanju premagali Norvežane. Edini zadetek je v 24. minuti dosegel stari znanec Slovenije Konstantin Vassiljev.