rb
rb
12.11.2014 17:43:29

Mladinci z Madžari brez zmagovalca

Slovenska U-19 reprezentanca v boju za napredovanje v dodatne kvalifikacije za uvrstitev na EP ni več odvisna le od sebe.

Za slovensko mladinsko (U-19) reprezentanco je druga tekma na kvalifikacijskem turnirju za evropsko prvenstvo. Po uvodnem porazu s Slovaško so se izbranci Primoža Glihe v Tatabanyi z gostiteljico Madžarsko razšli z izidom 1:1.

Alen Ožbolt je v izdihljajih prvega polčasa zadel za vodstvo, končni izid je v 64. minuti s s strelom z bele točke postavil Racz Barnabas. Slovenija je igrala v postavi Radikon, Klemenčič, Lorbek, Poljanec, Ožbolt (od 65. Primc), Krivićić (od 56. Nikolić), Jugovar, Potokar, Gorenc Stanković, E. Gliha, Vrbanec (od 73. Kramar).

Na drugem dvoboju skupine 4 je bila Slovaška s 4:1 boljša od Azerbajdžana in si že zagotovila napredovanje v dodatne kvalifikacije, kamor se bosta uvrstili prvouvrščeni reprezentanci. Naši upi še vedno imajo možnosti. V sobotnem zadnjem krogu bodo morali ugnati Azerbajdžan, hkrati ne smejo Madžari premagati Slovakov.