29.09.2024 12:45:23

Kaj se dogaja z Barišićem: Brutalno iskren odgovor Šimundže, ki pravi, da je nogometaš ...

alesfevzer.com

Kje se je izgubil Maks Barišić?

Pripeljan je bil kot velikanska okrepitev Maribora, vijoličasti so Kopru zanj odšteli kar 200 tisoč evrov odškodnine, izkušeni Primorec pa je v Ljudski vrt prišel kot izrecna želja Anteja Šimundže.

A Barišiću vse od prihoda pod Kalvarijo ne cvetijo rože, zgolj trije goli in tri asistence na 26 tekmah, ob tem pa številne (pod)povprečne predstave so status 29-letnega krilnega nogometaša izjemno poslabšale. Če je bil na takoj po prihodu v klub nezamenljiv v začetni enajsterici Maribora, je ob koncu minule sezone že bil rezerva Marku Božiću, zdaj pa niti to ne več. V prvenstvu je v tej sezoni zaigral na vsega dveh tekmah, na zadnjih treh prvenstvenih obračunih ni dobil priložnosti za igro. Je pa dobil med tednom vseh 90 minut proti četrtoligašu Marjeti, a se pri zmagi s 4:0 ni uspel vpisati v statistiko ne z golom ne z asistenco.

Pisali smo že. da so se ob koncu prestopnega roka Mariborčani želeli z Barišićem raziti, da so ga ponudili Koprčanom in to v poslu, v katerem bi se krilni napadalec na Bonifiko vrnil s statusom posojenega nogometaša vijoličastih, pri čemer bi veliko večino plače pokrivali šestnajstkratni slovenski državni prvaki, toda do prestopa na koncu ni prišlo.

Barišić je ostal, toda svoje forme nikakor ne najde. Kaj se dogaja z njim? "Je igralec NK Maribor, bori se za svoje mesto pod soncem, tako kot vsi. In je eden od igralcev, na katerega računam, če si bo izboril mesto v rotaciji ali v prvi postavi. Vse je na njemu. Ima informacije, od januarja je tukaj, točno ve, za kaj se gre, točno ve, kaj od njega pričakujem. Vsak igralec ve, kaj od njega pričakujem. Tako da za Maksa ni nič novega. Je pa dejstvo, da se on, tako kot vseh ostalih 20, 25 igralcev, bori za svoje minute," je zelo iskreno dejal trener vijoličastih Ante Šimundža.