20.09.2023 19:11:55

Kapetan Olimpije po gostovanju v Lillu brez dlake na jeziku: Zaradi tega ostaja grenak priokus!

Nogometaši Olimpije so v Lillu odprli skupinski del konferenčne lige.

Zmaji so igrali s prvim favoritom skupine Lillom in se mu dobro upirali praktično do končnice prvega polčasa. Takrat pa je Agustin Doffo v svojem kazenskem prostoru povsem brez potrebe pregrobo odrinil Haraldssona in domači so dobili priložnost, da iz enajstmerovke povedejo. Tako je tudi bilo, v polno je meril Jonathan David, ki je Vidovška poslal v levo, sam pa je streljal v desno stran ljubljanskega gola.

V drugem delu so Francozi nekoliko popustili, tako da so tudi Ljubljančani večkrat prišli pred tekmečev gol, toda domačega vratarja jim ni uspelo premagati. Zato pa je v zadnji minuti sodnikovega podaljška žogo v mrežo uspel spraviti Yusuf Yazici in postavil končni rezultat francosko-slovenskega dvoboja - 2:0.

Po koncu tekme so Ljubljančane prevevali precej mešani občutki, kar je v izjavi za Kanal A povedal tudi kapetan Timi Max Elšnik, ki je zaradi težav s poškodbo izpustil večni derbi, tokrat pa odigral vseh 90 minut: "Prvi občutki so taki, da ima Lille več kakovosti in izkušenj, ampak ko potegnemo črto, ostaja grenak priokus, ker smo jim podarili oba zadetka. Mi smo imeli nekaj priložnosti, predvsem v prvem polčasu bi morali prej zaključevati. Mislim, da bi se dalo iztržiti kaj več."