sta
24.08.2023 22:02:23

Olimpija v Stožicah brez pravih možnosti, zdaj odhaja v Baku po čudež

alesfevzer.com

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi zadnjega, 4. kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Stožicah izgubili proti Qarabagu z 0:2 (0:2). Povratna tekma bo čez en teden v Azerbajdžanu.

* Stadion Stožice, gledalcev 7000, sodniki: Kabakov, Margaritov, Valkov (vsi Bolgarija).
* Strelca: 0:1 Medina (32.), 0:2 Andrade (44.).
* Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Muhamedbegović, Ratnik, Silva (od 84. Lasickas), Rui Pedro, Elšnik, Doffo, Sešlar (od 72. Motnika), Fadida (od 59. Pinto), Lucas (od 72. Nukić).
* Qarabag: Gugešašvili, Jafargulijev (od 89. Medvedjev), Medina, Mustafazade, Bajramov (od 84. Diakhaby), Janković, Romao, Benzia (od 75. Silva), Zoubir, Andrade (od 75. Juninho), Xhixha (od 84. Keyta).
* Rumeni kartoni: Doffo, Elšnik, Sualehe, Sešlar; Romao, Gugešašvili.
* Rdeči karton: Sualehe (90+4.).

Strateg Ljubljančanov Joao Henriques je pred tekmo prepustil vlogo favorita desetkratnemu azerbajdžanskemu prvaku Qarabagu. Ekipa, ki je v zadnjem desetletju igrala v skupinskem delu vseh treh evropskih tekmovanj, jo je v drugi polovici prvega polčasa upravičila in dosegla dva zadetka.

To pa je bila prednost, ki je zrelejša evropska ekipa s pametno igro v kar zahtevnih igralnih pogojih, kar zadeva soparo in temperaturo, ni zapravila.

Olimpija bi v primeru, da izloči Azerbajdžance, igrala v skupinskem delu evropske lige, v nasprotnem primeru jo čaka igranje v skupinskem delu konferenčne lige.

Olimpija, pri kateri sta manjkala Ivan Posavec in Admir Bristrić, je začela odločno, v tretji minuti je imel Timi Max Elšnik strel v kazenskem prostoru, vendar je bil Luka Gugešašvili na mestu.

V borbeni predstavi je naslednjo priložnost pri domačih imel v 15. minuti Saar Fadida, ki je poskusil z roba kazenskega prostora, a je bil premalo natančen.

Agilni in agresivni gosti so na trenutke pokazali, da so lahko nevarni, vendar so jim domači branilci praviloma blokirali strele. V 32. minuti pa so imeli na voljo kot z leve strani, po katerem je z glavo zadel Kevin Medina.

V 36. minuti je od daleč poskusil še Yassine Benzia, Matevž Vidovšek pa je žogo odbil čez prečko v kot. Po njem je do strela z glavo prišel Tural Bajramov, žoga pa je zletela malo mimo vrat. Takoj zatem so Azerbajdžanci še enkrat zadeli, ko so izigrali ljubljansko obrambo, vendar so sodniki dosodili prepovedan položaj.

V 44. minuti so vse bolj razpoloženi gosti podvojili prednost, Marcel Ratnik je v nevarni coni izgubil žogo, kar so igralci Qarabaga izkoristili za hiter prodor v kazenski prostor, tam pa je iz bližine zadel Leandro Andrade.

Gosti, tudi čvrstejši v dvobojih, so imeli v 51. minuti novo lepo priložnost prek razpoloženega Benzie, njegov strel je obranil Vidovšek, ta pa se je izkazal še v 57. minuti. Ljubljančani so nato poskušali z napadi, vendar niso resneje ogrozili tekmečevih vrat.

V 80. minuti so sicer domači zahtevali najstrožjo kazen zaradi igranja z roko enega gostujočih igralcev, vendar se sodnik po posvetu ni odločil za enajstmetrovko.

V 83. minuti so vendarle imeli domači lepo priložnost, najprej je streljal Diogo Pinto, do odbite žoge je pred vrati prišel Nemanja Motika, a mu ni uspelo premagati gostujočega vratarja.

Gosti pa so bili še enkrat nevarni v protinapadu v 90. minuti, a so iztržili le kot, po njem pa so spet dobili skok, a je Vidovšek žogo ujel. Tik pred koncem je zaradi ugovarjanja David Sualehe dobil svoj drugi rumeni karton in moral iz igre, gosti pa so zapravili še eno obetavni akcijo z malce previsokim strelom.