ro
ro
21.08.2023 10:38:17

To pa je redkost! Brata na isti tekmi 1. SNL! Eden igralec, drugi v vlogi sodnika …

Zanimiv primer v Fazaneriji.

Nogometaši Radomelj so v Fazaneriji po zaslugi izkušenega Uroša Koruna prekinili strelski post, ki je trajal 292 minut in se veselili prve zmage v novi sezoni. Muro so ugnali z 2:0, za končni izid je že v končnici prvega polčasa poskrbel Nino Kukovec. Nekdanji up Maribora, za katerega je Fiorentina pred leti vijoličastim odštela 800 tisoč evrov odškodnine, je v četrtem nastopu dosegel prvi gol med slovensko elito.

Delež k uspehu rumeno-črnih, ki jih je ob odsotnosti kaznovanega Oliverja Bogatinova s klopi še zadnjič vodil Luka Žinko, je prispeval tudi Rok Jazbec. Svoje naloge v obrambi je opravil odlično, dejaven je bil tudi v napadu. Navsezadnje je bil nad njim storjen prekršek, po katerem so gostje povedli, ob tem pa je nadvse zanimivo, da je vse to iz bližine spremljal tudi njegov starejši brat. Ne s tribune, temveč z roba igrišča. Žan Jazbec, ki je bil leta 2020 uvrščen na listo elitnih slovenskih delivcev pravice (A-lista), je namreč opravljal naloge četrtega sodnika, takšna bratska naveza na prvoligaški ravni je prav gotovo redkost. Dan pozneje je bil Žan Jazbec v glavni vlogi na drugoligaški preizkušnji Krka – Bistrica, ki so jo na novomeškem Portovalu z 2:1 dobili gostje.