21.07.2023 10:08:52

Maribor komajda premagal Birkirkaro, trener vijoličastih pa je najavil nekaj velikega: Ko tako ...

Drago Wernig - TAKA

Damir Krznar ni skrival zadovoljstva po tem, ko so njegovi varovanci na Malti slavili in se uvrstili v drugi krog kvalifikacij za konferenčno ligo.

Maribor je na Malti z veliko težavami, potem ko se je znova znašel v zaostanku in ko je zares obupno slabo igral v prvem polčasu, v zaključku tekme vendarle preko Arnela Jakupovića in Xhuliana Skuke vendarle prišel do preobrata. Zmage z 2:1 proti Birkirkari. In posledično uvrstitve v drugi krog kvalifkacij za konferenčno ligo, kjer jih čaka luksemburški Differdange.

"Nora tekma. Takšno smo tudi pričakovali, toda to nam ni preprečilo, da nismo izgubili milijardo živcev. Naš načrt je bil, da v prvem polčasu malce umirimo igro, da ostanemo v bloku in poskušamo iz protinapadov ogroziti tekmeca. Ni nam uspelo v tolikšni meri, kot smo želeli. Celo sami sebe smo privedli do živčnosti, ker nismo uspeli zadeti podaje. Po treh, štirih podajah se je ustavilo. Ob tem smo zakrivili tudi nesrečno enajstmetrovko. Bili smo v zaostanku. In takrat je najpomembnejše, da ekipa ostane prisebna, osredotočena, da se ne preda. Po prvem polčasu smo se v garderobi iskreno in odprto pogovorili. V drugem polčasu je bila popolnoma drugačna slika. Moram priznati, da je bilo tudi vreme lažje za igro, zato so igralci lahko dali vse, kar imajo. Fantastična reakcija po minusu, vrnili smo se v igro, iskali še zmagoviti zadetek v rednem delu tekme, četudi smo smatrali, da bi bili v podaljšku v prednosti, ker smo močnejši v fizičnem smislu. Čestitke igralcem. Tisto, kar so si zakomplicirali v prvem polčasu, so popravili v drugem. In to je prava pot. Vreči se na glavo za ta dres, za ta grb. In to nam je tokrat uspelo," je po tekmi dejal Damir Krznar.

In napovedal velike stvari: "Takšna tekma je frustrirajoča, težka s psihološkega vidika za vse nas. Verjamem, da je bila težka tudi za naše navijače, ki so dvoboj spremljali preko malih ekranov. Lahko si mislite, kako je bilo igralcem. Toda ko tako krenete v sezono in ko po takšni tekmi napredujete, potem so pred vami velike stvari. Verjamem, da so pred nami. Tisto, kar smo celo leto govorili, da se naj končno enkrat vrnemo z minusa, nam je uspelo na tako pomembni tekmi. To je velika spodbuda za naprej. Zdaj se začne peklenski ritem četrtek – nedelja – četrtek – nedelja, toda kot ste lahko videli: Tokrat je klop zares spoštovanja vredna. Imamo 20 igralcev, s katerimi lahko vedno začnemo ali končamo tekmo. To nam daje mirnost."