22.02.2023 06:35:31

Glasni žvižgi v Fazaneriji! Bo Mura ostala brez trenerja? Tu je odgovor ...

Aleš Cipot

Novo razočaranje za črno-bele.

Nogometaši Mure ne najdejo poti iz brezna, tudi na šesti zaporedni preizkušnji niso okusili slasti popolnega uspeha. Zadnje zmage so se veselili lanskega 13. novembra, ko so v Fazaneriji ugnali Gorico, sinoči so zrli porazu v oči. Po prvem polčasu so imeli Kraševci dva gola prednosti, toda v nadaljevanju so črno-beli vendarle izničili zaostanek. Uspelo jim je dovolj zgodaj, da so lahko upali na popoln preobrat, ampak v končnici so za takšen scenarij pokazali premalo. Navijači razočaranja niso skrivali, njihovi ljubljenci so vse dlje od tako zelo želene evropske vozovnice.

Morda je res, da je Mura v drugem polčasu izničila zaostanek z 0:2 in prišla do točke, a dejstvo je, da so navijači v Prekmurju močno razočarani in izgubljajo potrpljenje. Tudi zato so po tekmi v Fazaneriji odmevali glasni žvižgi. Na tapeti je zlasti Damir Čontala. Nekateri so pričakovali, da bo sinoči morda odstopil, vendar tega ni storil. "O mojem statusu odločajo vodilni možje kluba. Sam še vedno verjamem, da lahko krivuljo obrnemo navzgor. Igralci zaupajo strokovnemu vodstvu, mi verjamemo vanje," je povedal trener Mure.