nu
11.09.2022 09:47:46

Kaj?! Bo po hitrem postopku zapustil Olimpijo?! Albert Riera razkril svoje načrte: Čim prej želim ...

alesfevzer.com

Albert Riera ne skriva želje, da bi se vrnil v domovino, ko se bo ponudila prava priložnost.

Olimpija je na celjskem stadionu Z'dežele v soboto utrpela svoj prvi ligaški poraz v letošnji sezoni. Zmaji so imeli v prvem polčasu derbija kroga vse niti v svojih rokah, z dvema zadetkoma Maria Kvesića so si priigrali dobro prednost, a je sledil kolaps v drugem polčasu. Celjani so na krilih sijajnega Charlesa Ikwuemesija prišli do popolnega preobrata, povedli s 4:2, zadetek Ruija Pedra pa je prišel prepozno, da bi se lahko Ljubljančani še vrnili v igro in domačinom odščipnili vsaj točko.

Grofi so se s tretjo zaporedno zmago povzpeli na drugo mesto prvenstvene lestvice in naenkrat predstavljajo največjo grožnjo šampionskim ambicijam Olimpije, ki pa za zdaj vseeno ostaja na razmeroma varni razdalji. Zeleno-beli imajo po zaslugi osmih zmag v uvodnih osmih krogih osem točk prednosti pred najbližjimi zasledovalci, in čeprav je zmagoviti niz končan, delo Alberta Riere v slovenski prestolnici odmeva tudi po tujih nogometnih kuloarjih.

V pogovoru za sloviti španski časnik Marca je nekdanji nogometaš Liverpoola razkril tudi svoje načrte za prihodnost. Španec sicer ni spregovoril o časovnih okvirjih, a ne skriva želje, da bi se vrnil v domovino. "Prej bom treniral v Španiji, bolje bo. To bi pomenilo, da sem v Sloveniji svoje delo opravljal dobro. Vseeno se zavedam, da moram biti na ta korak pripravljen. Izkušnje, ki jih pridobivam tukaj, mi bodo prišle še kako prav," je domačim medijem zaupal Riera.
"Ko sem začel svojo trenersko pot, sem vedel, da bi rad nekega dne vodil eno od ekip, za katere sem igral. Do njih čutim posebno vez. Ne vem, kdaj se bo priložnost ponudila, v tem trenutku imam z Olimpijo enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja, odvisno od rezultatov. Osredotočen sem na sedanjost in uživam v delu iz dneva v dan," je še povedal španski strokovnjak.