24.08.2021 12:10:29

Kaj in kdo je kriv za nov 'kiks' MARIBORA?! Sporočilo iz slačilnice vijoličastih je ZELO ZGOVORNO!

Razočaranje v taboru Maribora po porazu s Koprom je še vedno veliko.

"Lahko bi igrali še nekaj ur, pa ne bi dosegli gola," so bile prve besede trenerja Simona Rožmana po bolečem udarcu s Koprom. Mariborčani so namreč klonili z 0:2 in izgubili prvo mesto na lestvici, kjer zdaj kraljujejo Primorci. O tem, kaj vse je tistega sobotnega večera šlo narobe, je spregovoril tudi eden od najbolj izkušenih članov ekipe, Martin Milec. "Preprosto smo bili preslabi pri zaključkih. Škoda, ker smo brez večjih težav prihajali do njihovega kazenskega prostora, potem pa se je ustavilo. Obžalujemo lahko, da nismo že v prvem polčasu igrali, tako kot smo krenili v drugega. Ko tako hitro prejmeš zadetek, ti zbije samozavest, toda pred nami je bilo še več kot 90 minut igre… Morali bi se bolje odzvati, a je šlo vse v napačno smer. Tudi drugi gol, ki smo ga dobili, se je zgodil po spletu okoliščin, smoli. Zaradi teh situacij tudi dogajanja v drugem polčasu, ko so bili tekmeci v podrejenem položaju, pred svojim golom, niso imela prave veljave. Imeli smo pobudo, ritem igre, toda napadalno smo naredili občutno premalo," je povedal Milec.

Na šestih tekmah imajo štiri zmage in dva poraza. "Kar smo dejali pred sezono, ni bil zagovor ali iskanje opravičila že vnaprej. Pričakovali smo nekaj takšnega, glede na številne prihode in odhode, ki so se zgodili. Veliko je bilo sprememb v ekipi, toda ne glede na vmesne dogodke bomo stopili skupaj. Verjamem v ekipo, od prvega do zadnjega posameznika," pa je o začetku sezone še povedal Milec.