24.11.2018 10:50:13

So Muri do točke ODLOČILNO pomagali kar Green Dragonsi? Trener Olimpije išče krivdo pri …

MArtin Metelko

Zaradi njih je Mura dobila priložnost.

V 88. minuti je vse kazalo na zanesljivo zmago Olimpije. Nato je Tomi Horvat zadel za 1:2, navijači Olimpije pa so takrat poskrbeli za prekinitev (v 88. minuti zaradi letnice ustanovitve skupine Green Dragons leta 1988), ki je gostom omogočila nekaj minut za pogovor in načrtovanje, kako pritisniti v sodnikovem podaljšku. Tudi ta je bil, jasno, zaradi prekinitve tekme daljši.

Kaj meni trener Olimpije, so na nek način za izgubljeni točki krivi tudi lastni navijači? »Ne bom iskal krivde pri navijačih. Krivi smo si mi. Imamo izkušene igralce, to se ne nam bi smelo zgoditi. To se nam ves čas dogaja. Biti bi morali bolj stabilni, osredotočeni. Ne bi smeli nasprotniku dati priložnosti,« je po remiju z 2:2 dejal Barišić in se še natančneje lotil razlogov za padec v končnici. »Imeli smo prednost 2:0, tekmo smo imeli pod nadzorom. Ne bi se smeli tako obnašati. Izgubili smo dve točki. Težko odgovorim na vprašanje, zakaj ob koncu padec. Morda je kriva kondicija, na tem nismo mogli delati. Morda je stvar koncentracije. Poklonili smo dve točki. Vsa čast Muri, za karakter in borbo. Vedeli smo, da so takšni. Bilo nam je težko, posebej na začetku. V glavi smo bili že v slačilnici, kot da je tekme že konec,« je priznal Avstrijec.