28.06.2018 10:26:24

Vsi zadetki Olimpije: Tako se je Olimpija znesla nad Celjani, Savić vnovič navduševal (video)

Olimpija je uspešno opravila s prvo pripravljalno preizkušnjo.

NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK ŠAMPION CELJE 4:0 (4:0)
Strelci: Avramovski (5., 32.), Kaludjerović (16.), Štiglec (42.)

Prvo pripravljalno tekmo pred sezono 2018/19 so nogometaši Olimpije odigrali v Brežicah proti tretjeligašu NK Šampion Celje.
Trener Ilija Stolica je vsak polčas na igrišče poslal dve različni enajsterici. Tekmo so Ljubljančani pričakovano dobili, novi strateg na klopi Olimpije pa je lahko svoje fante prvič videl na delu tudi na tekmi. Manjkala sta zgolj Nathan Oduwa, ki zdravi poškodbo, ki se vleče še iz konca lanske sezone, in Aljaž Krefl, prav tako dalj časa odsoten.

Ljubljančani so tekmo rezultatsko odločili že v prvem polčasu. V 5. minuti so sijajno akcijo izpeljali Kronaveter, Savić, Kronaveter in Kapun. Slednji je žogo namestil na strel Avramovskemu, ki je iz neposredne bližine žogo poslal v mrežo. Deset minut kasneje je Štiglec s podajo v prazen prostor zaposlil Kaludjerovića, novinec v zeleno-belem dresu pa je »iz prve« s strelom v daljši kot premagal nemočnega celjskega vratarja. V 32. minuti je Avramovski dosegel svoj drugi gol na tekmi. Kronaveter je izvedel kot, odigral dvojno podajo s Savićem, nato pa na oddaljenejši vratnici našel makedonskega krilnega nogometaša, ki je atraktivno zadel za 3:0. Rezultat prvega polčasa, kot se je kasneje izkazalo tudi rezultat tekme, je tri minute pred koncem prvega dela po podaji Savića postavil Štiglec. V drugem delu je Ilija Stolica povsem premešal enajsterico, Ljubljančani so bili še naprej podjetnejši, zadetka pa več niso dosegli.

Naslednja pripravljalna tekma bo v soboto v Čatežu proti Lokomotivi iz Zagreba.