09.05.2018 17:59:48

Kakšna DRAMA ob Kamniški Bistrici! Zmagovitega mariborskega niza je konec, ampak ...

Na uvodni tekmi in hkrati derbiju 32. kroga so se Domžalčani in Mariborčani razšli z remijem.

V derbiju 32. kroga na prvoligaškem prizorišču so se Domžalčani in Mariborčani po kakovostnem in zares razburljivem dvoboju razšli brez zmagovalca. Vijoličaste serije zmag, ki je trajala sedem tekem, je tako konec, toda tudi remi je za Štajerce izjemnega pomena. Ne glede na razplet večerne tekme Rudar – Olimpija je namreč jasno, da imajo usodo še vedno v svojih rokah.

Prvi polčas je ponudil dinamično predstavo s priložnostmi na obeh straneh. Že v prvi minuti se je v priložnosti znašel Marcos Tavares, a je žogo z desetih metrov slabo zadel. V šesti minut je Martin Milec meril previsoko, v 12. minuti pa so prvič v okvir vrat streljal Domžalčani, ko je strel Lovra Bizjaka ustavil Jasmin Handanović.

Ta je moral posredovati tudi v 19. minuti po poskusu Matije Široka iz kazenskega prostora. Minuto pozneje je Luka Zahović žogo z lobom poslal čez gol, v 23. minuti pa je zadetek Tavaresa preprečil Gaber Dobrovoljc, ki je odbil žogo po strelu proti praznim vratom.

V 31. minuti je bil sam pred vratarjem Maribora Lovro Bizjak, a se je prvi izkazal, v 37. pa je Amir Dervišević s prostega strela z desnega roba kazenskega prostora nevarno sprožil na prvo vratnico, Ajdin Mulalić je žogo odbil do Martina Kramariča, ta pa je z 20 metrov streljal iz prve, a je Bizjak žogo odbil.

V drugem polčasu je najprej nase opozoril Agim Ibraimi, ki je z desne strani zgrešil cilj, v 51. minuti pa so Domžalčani povedli, ko je Ibraimi s prostega strela z desne strani po tleh podal na vrh kazenskega prostora do Senijada Ibričića, ta pa je s strelom po tleh ukanil Handanovića.

Mariborčani so se po zadetku kar nekaj časa iskali, v 68. in 69. minuti pa so trikrat zagrozili, najprej je s prostega strela sprožil Dervišević, nato še Dino Hotić, obakrat je posredoval Mulalić, zatem pa je še Jan Mlakar oplazil vratnico. Ta se je zatresla tudi v 71. minuti po poskusu Dareta Vršiča.

Novo izjemno priložnost je v 72. minuti za Maribor zapravil Marko Šuler, ki je streljal z glavo, znova pa je bil na mestu Mulalić. V 78. minuti se je na drugi strani sam pred Handanovićem znašel Ibraimi, a mu žoge ni uspelo ustaviti oziroma je potisniti proti vratom gostov.

V 82. minuti so domači neuspešno zahtevali enajstmetrovko, ko je žoga v roko zadela Martina Milca, na drugi strani pa je Mulalić obranil nov poskus Šulerja z glavo. So pa Štajerci izenačili v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je Dervišević izvedel kot, žogo poslal proti vratom Domžal, kjer je precej neodločno posredoval Mulalić, tako da je žogo končala za golov črto za končnih 1:1.

Domžalčani bodo v 33. krogu v nedeljo gostovali v Kidričevem, Mariborčani pa dan prej v Krškem.

Domžale – Maribor 1:0 (0:0)

Domžale – Stadion Športni park Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin).

Strelca: 1:0 Ibričić (51), 1:1 Dervišević (91)

DOMŽALE: Mulalić, Širok, Klemenčič, Dobrovoljc, Melnjak, Husmani, Vetrih (od 94. Žužek), Hodžić, Ibričić (od 75. Alvir), Ibraimi (od 79. Nicholson), Bizjak. Trener: Simon Rožman.

MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Pihler (od 65, Vršič), Kramarič (od 56. Mlakar), Hotić (od 79' Mešanović), Zahović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Rumeni kartoni: Dobrovoljc (36), Širok (66), Klemenčič (69), Hodžič (83); Pihler (40), Ivković (80), Zahović (85).