27.01.2018 17:19:49

Naravnost SANJSKI ZAČETEK nove pustolovščine: Jan Mlakar debitiral v dresu Maribora in TAKOJ DOKAZAL, kaj zmore (video)

Drago Wernig - TAKA

Maribor je slavil na prijateljski tekmi.

Ne samo Olimpija, danes je na prijateljski tekmi slavil tudi Maribor. Vijoličasti so se v Ljudskem vrtu pomerili z avstrijskim tretjeligaškim klubom SC Weiz in ga premagali s 3:0, že na svojem debiju pa se je izkazal tudi novinec v dresu štajerskega velikana Jan Mlakar. Mladenič iz Ljubljane se je sredi tedna poslovil od Fiorentine in podpisal za Maribor, več kot očitno pa je športni direktor Zlatko Zahovič vnovič zadel v polno.

Za Maribor sta uvodna zadetka zabila Luka Zahović v 50. minuti in Marcos Tavares v 63. minuti, v 86. minuti je nato mrežo tekmeca zatresel tudi Mlakar. Slednji je tekmo začel na klopi, trener Darko Milanič ga je v igro poslal v drugem polčasu. Mlakar je sicer zadel po podaji Dina Hotića, po kateri je izvedel samostojno akcijo in slednjo zaključil z golom, že pred tem je vknjižil tudi asistenco ob zadetku Zahovića. Če vam posnetka zadetka ne odpre, si ga oglejte tukaj.

Maribor je tekmo začel v naslednji postavi: Obradović, Milec, Koblar, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Ahmedi (26' Hotić), Bohar, Vršič, Bajde, Mešanović, v drugem polčasu je bila postava naslednja:  Obradović, Kramarič, Šuler, Doumbia, Hodžić, Vrhovec, Pihler, Hotić, Tavares, Zahović, Mlakar.