13.07.2017 12:07:53

To zmorejo le najboljši. Velemojstrovina Tavaresa jemlje dih. Morate jo videti še enkrat (video)

Drago Wernig - TAKA

Kapetan vijoličastih navduševal v Mostarju, dovolj je bilo 25 minut na igrišču.

Marcos Tavares je na prvi tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Mostarju v igro vstopil v 71. minuti, ko je zamenjal Dina Hotića, toda na igrišču je bil dovolj dolgo, da je znova razkril izjemno kakovost. Najprej je v 94. minuti hladnokrvno zadel z bele točke in Mariboru zagotovil izjemno pomembno zmago, s katero so si vijoličasti na stežaj odprli vrata napredovanja.

Toda gol kapetana za 2:1 še zdaleč ni bilo vse iz bogate zakladnice mojstrovin ljubljenca navijačev vijoličastih. Kmalu zatem je sledil nov šov brazilskega napadalca. Mitja Viler je izbil žogo iz kazenskega prostora. Bila je visoko v zraku, nakar je ob robu igrišča na sceno stopil najboljši strelec v zgodovini kluba iz Ljudskega vrta. Žogo, za katero je bila večina prepričana, da je izgubljena, je maestralno umiril, a tudi to še ni bilo vse, hkrati je na izjemen preigral domačega branilca Maria Barića. Ga osmešil, a tudi to še ni bilo vse. Nadaljeval je akcijo in osvojil kar nekaj prostora, nakar je na nasprotni strani opazil osamljenega Valona Ahmedija. To je treba videti, poliglotu v vrstah 14-kratnih slovenskih prvakov je omogočil soočenje z vratarjem, toda naposled je priložnost, da bi bila usoda Zrinjskega dokončno zapečatena, Maribor pa bi bil tako rekoč že v 3. krogu kvalifikacij, splavala po vodi.

Mojstrovino Marcosa Tavares si lahko v videu posnetku ogledate od 1.58.20 naprej.