nu
06.07.2015 22:15:45

Rekorderjevo slovo in zvezdnikova začasna vrnitev (foto)

Grega Wernig

Okoli 2000 ljudi si je ogledalo poslovilno tekmo legendarnega celjskega nogometaša Sebastjana Gobca.

Na stadionu Arena Petrol se je zbralo okoli 2000 ljudi, večina je prišla z enim samim poslanstvom: nameniti kar najglasnejši aplavz rekorderju. In živi legendi. Od nogometa se je namreč v ponedeljek zvečer uradno poslovil Sebastjan Gobec, rekorder po številu nastopov v 1. SNL. Gobec si je še zadnjič nadel dres Celja, še zadnjič si je okoli roke pripel kapetanski trak. In odigral 18 minut – torej v skladu s številko, ki jo je vrsto let nosil na hrbtni strani dresa.

Gobcu v čast so veljaki Celja v mesto ob Savinji pripeljali ugleden danski kolektiv København, kluba sta med seboj odigrala prijateljsko tekmo, ki se je končala z rezultatom 1:1. Za domače je edini zadetek v peti minuti dosegel Karlo Težak, gostje s severa Evrope so izenačili pet minut kasneje, ko je v polno meril Nicolai Jørgensen.

Dobro uro je na celjski zelenici preživel tudi Benjamin Verbič. A ne v dresu, ki ga je nosil nemalo časa. Tokrat je prišel kot tekmec, ki pa so ga domači nogometni navdušenci vseeno pozdravili z aplavzom. Logično, minilo je premalo časa, da bi ga kar tako pozabili, bržčas ga ne bodo še kar nekaj časa. Tudi za Verbiča pa je bila tekma nekaj posebnega.

"Občutek je bil prav poseben, predvsem zaradi tega, ker sem na ta stadion prišel v vlogi nasprotnika. Toda res sem vesel zaradi odličnega sprejema. Upam, da me bodo tako pozdravili tudi navijači mojega novega kluba. Lahko igram še bolje kot sem tokrat, to je bila moja prva tekma po nekaj časa," je po remiju z 1:1 dejal Verbič.