07.06.2015 18:57:34

Gorica ostaja med elito!

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši Gorice so bili v dodatnih kvalifikacijah za prvo ligo uspešnejši od Aluminija.

Pred dnevi sta se tekmeca v Novi Gorici razšla brez golov, na povratni kvalifikacijski tekmi za popolnitev elitne nogometne lige pa je v Kidričevem slavila gostujoča zasedba in zadržala prvoligaški status.

Gostitelji so sanjsko odprli tekmo; že v drugi minuti je Žiga Škoflek z volejem ukanil gostujočega vratarja Grega Sorčana, a nogometaši iz Kidričevega niso dolgo časa uživali v vodstvu. Šest minut kasneje so igralci iz mesta vrtnic tekmo postavili v začetno izhodišče, po globinski podaji Nigerijca Blessinga Elekeja je z natančnim strelom po tleh zadel Dejan Žigon.

Goričani so imeli v nadaljevanju več od igre, priigrali so si nekaj priložnosti, a mreža se ni zatresla. V 41. minuti je znova na sceno stopila nigerijsko-slovenska naveza, po podaji Elekeja pa je Žigon še v drugo premagal Tomaža Murka in soigralce popeljal do vodstva z 2:1. Tik pred odhodom na veliki odmor bi lahko gosti vodili s 3:1, a je Dino Martinović zadel okvir vrat.

Izbranci Mirana Srebrniča so imeli v drugi polovici tekme popoln nadzor nad gostitelji, z zrelo in preudarno igro jim niso ponudili niti najmanjših možnosti za preobrat. Poudarek je bil na obrambi izida, v svoji nameri pa so bili zelo uspešni, na koncu so tudi zadržali prvoligaški status. V nasprotnem primeru bi bila prihodnost severnoprimorskega kluba, ki je pred kratkim dobilo novo vodstvo, zelo negotova.

Aluminij - Gorica 1:2 (1:2)

Športni park v Kidričevem, gledalcev 600, sodniki: Kajtazovič, Žunič (oba Kranj), Klančnik (Slovenj Gradec).
Strelca: 1:0 Škoflek (4.), 1:1 Žigon (8.), 1:2 Žigon (41.)
Aluminij: Murko, Topolovec, Lonzarić (od 76. Prašnikar), Kurež, Nunić (od 34. Školnik), Vrbanec, Bizjak, Čeh (od 48. Pucko), Kozar, Škoflek, Medved.
Gorica: Sorčan, Boccaccini, Vetrih, Širok, Majcen (od 88. Amarachi), Žigon (od 60. Nagode), Eleke, Jogan, Pasqualini, Martinović, Johnson.
Rumeni kartoni: Lonzarič; Majcen, Martinović, Nagode.