30.05.2015 19:59:41

Vijoličasta proslava trinajste zvezdice (fotogalerija)

Obračun Maribora in Kopra v zadnjem krogu državnega prvenstva je minil v prazničnem vzdušju, obe ekipi pa sta, če gre soditi po dogajanju na igrišču, že na počitnicah.

Proslava petega zaporednega – in skupno trinajstega naslova – državnega prvaka je v Ljudski vrt privabila zelo lepo število gledalcev, ki so se odločili sobotno popoldne preživeti skupaj s svojimi ljubljenci. Veliko navijačev je v Ljudski vrt prišlo že nekaj ur pred tekmo, kjer so si v prijetnem druženju na južni ploščadi privoščili košček odojka – spekli so jih kar dvajset –, žejo pa so gasili s prav posebnim pivom, prvakom, ki je bilo zvarjeno v čast vijoličastim nogometašem ob uvrstitvi v ligo prvakov, vse od takrat pa je pravi hit v Mariboru.

Dogajanje na igrišču je bilo tokrat v drugem planu, obe moštvi sta namreč s sezono "končali" že pred časom, Mariborčani po 34. krogu, ko so si tudi matematično zagotovili naslov državnega prvaka, Koprčani pa pred desetimi dnevi, ko so na domači Bonifiki v finalu pokala ugnali Celje in si zagotovili evropsko vozovnico ter tako rešili sezono, ki je bila vsaj v državnem prvenstvu zelo klavrna.

Dvoboj Mariborčanov in Koprčanov je bil torej brez pravega tekmovalnega naboja, zato so mnogi pričakovali, da si bosta obe ekipi dali duška, da bosta odigrali napadalno in da bi lahko videli revijo zadetkov. A bilo je popolnoma obratno. Predvsem Koprčani so bili na zelenici Ljudskega vrta povsem anemični, zdelo se je, da jim je ta tekma odveč in da bi veliko raje kot v štajerski prestolnici poležavali nekje na plaži na obali. Tudi pri vijoličastih vzdušje ni bilo kaj preveč drugačno, tudi oni so tekmo odigrali brez prevelikega zanosa, brez prevelikega izgubljanja energije.

Toda za razliko od Koprčanov, so imeli Mariborčani vsaj en motiv, in sicer niso želeli izgubiti domače tekme pred tako velikim številom gledalcev, ki so prišli pozdraviti nove (stare) državne prvake. Zato so od samega začetka prevzeli pobudo na igrišču in poskušali zabiti zadetek. Resda se za to niso preveč »pretegnili«, toda predvsem preko Tavaresa dvakrat v prvem polčasu in enkrat v drugem ter preko Vilerja v drugem polčasu, so si uspeli priigrati nekaj priložnosti za zadetek. A zadeti niso uspeli.

Bolj zanimivo od same tekme, ki se je končala z 0:0, je bilo dogajanje na zelenici Ljudskega vrta med polčasom, ko je mariborska publika na sredini igrišča pozdravila hokejskega šampiona, Anžeta Kopitarja. As Los Angeles Kingsov je, kot pravi sam, navijač Maribora, v Ljudski vrt pa je prišel vijoličastim čestitati nov naslov državnega prvaka.  Od poslovnega direktorja Bojana Bana je Kopitar kot darilo prejel tudi dres s številko 11. Zanimivo je bilo tudi na tribunah, kjer so najglasnejši mariborski navijači Viole v drugem polčasu razprli velik transparent, na katerem je z zelo sočnimi besedami pisalo, kaj si mislijo o ponovni izvolitvi Seppa Blatterja na čelo Fife.

MARIBOR – KOPER 0:0

Maribor – Ljudski vrt. 8000 gledalcev. Glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina)
MARIBOR: Cotman, Mertelj, Rajčević, Šuler, Viler, Vokić (od 59. Ibraimi), Vujčić, Vršič (od 73. Bohar), Sallalich (od 88. Hotić), Tavares, Zahović. Trener: Ante Šimundža.
KOPER: Simčič, Šme, Halilović, Hadžić, Gregorič, Guberac, Krivičić, Črnigoj (od 82. Posavac), Pučko, Rahmanović (od 91. Mršič), Smrtnik (od 53. Nikolić). Trener: Rodolfo Vanoli.
Rumeni kartoni (3–2): Mertelj (62), Šuler (77), Hotić (90); Rahmanović (3), Hadžić (34)