08.03.2015 17:02:38

23. krog PLTS: Na zadnji tekmi brez zadetkov

Nikola Miljković

Slovenski klubi nadaljujejo prvoligaški ples, na sporedu je 23. krog.

Štajerski derbiji so v letošnji sezoni izjemno zanimivi in razburljivi. Oba dozdajšnja so dobili Celjani, ki bodo poskušali vijoličaste premagati še tretjič. Prvič so grofi aktualne državne prvake premagali v 5. krogu, ko so na domačem igrišču po zadetkih Klemenčiča, Sunnyja in Bajdeta vodili že s 3:0, Mariborčani pa so uspeli poraz le nekoliko ublažiti, ko si je avtogol zabil Vrhovec. V 14. krogu so varovanci Simona Rožmana še enkrat presenetili b Tavaresa in druščino, ko so v Ljudskem vrtu slavili z 2:1. Avtogol Rajčevića in zadetek Sunnyja sta bila dovolj za nove tri točke, za vijoličaste je zadel Zahović

23. krog pa je vendarle prinesel zmago Mariborčanov, ki so prekinili celjski niz brez poraza. Najprej je mrežo domačinov z neubranljivim strelom s kakšnih 25 metrov ob izteku prvega polčasa načel Jean-Philippe Mendy, v 84. minuti pa je končni rezultat postavil Welle Ndiaye.

Domžalčani, ki so v sredo po dolgem času izgubili prvo mesto na lestvici, so proti Novomeščanom upravičili vlogo favorita in slavili po zaslugi dveh enajstmetrovk Matica Črnica. Domžale tako še vedno tesno sledijo Mariboru, pred tretjeuvrščenimi Celjani pa imajo pet točk prednosti. Na drugi strani Krka po 15. porazu ostaja predzadnja.

Ljubljančani so brez pomoči poškodovanega Andraža Šporarja in kaznovanega Nika Kapuna proti velenjskemu Rudarju, ki je pogrešal kaznovanega Denisa Klinarja, iztržili točko, s katero ostajajo štiri točke za tretjeuvrščenim Celjem. Brez golov se je končala tudi prejšnja tekma teh dveh tekmecev, medtem ko je prvi medsebojni obračun v sezoni dobila Olimpija z 2:0.

Zavrčani so zasluženo prišli do svoje enajste zmage v sezoni, s katero ostajajo na petem mestu, štiri točke za četrtouvrščeno ljubljansko Olimpijo. Gostitelji so bili namreč večino tekme odločnejši in konkretnejši tekmec, kar so potrdili tudi z zadetkoma. Na drugi strani je Koper doživel 12. poraz in je sedmi.