Rudar z novim vratarjem boljši od Aluminija

Nikola Miljković

Velenjčani so gostovali v Kidričevem.

Drago Wernig - TAKA

V Velenju sicer prestopni rok še naprej poteka mirno. Edina nova moč je Matic Čretnik iz Krke, ki se bo moral ob Matjažu Rozmanu zadovoljiti s statusom drugega vratarja. Matej Radan ima še vedno težave s hrbtom in bo odsoten še kar nekaj časa.

Nogometaši Rudarja so odigrali tretjo prijateljsko tekmo po začetku priprav. Po porazih s Sturmom in Osijekom so se veselili prve zmage, v Kidričevem so bili z 1:0 (0:0) boljši od domačega drugoligaša Aluminija. Edini gol je v drugem polčasu dosegel Nikola Tolimir.

"Razmere so bile zahtevne, toda na koncu je vsekakor najpomembnejše, da je za nami zelo dober trening, minutažo sem razdelil med vse igralce," je dejal Jernej Javornik

Knapi se bodo v soboto odpravili v hrvaško prestolnico, kjer bodo merili moči z Zagrebom. Na dveh tekmah, trenerja bosta sestavila po dve enajsterici. "Upam, da nas bo dovolj," se je nasmejal trener Rudarja.