rb
22.01.2015 18:02:16

Janža dvakrat asistiral

Vijoličasti so prepričljivo ugnali hrvaškega drugoligaša.

Za Mariborčani je še ena prijateljska preizkušnja, že četrta po začetku priprav. Varovanci trenerja Anteja Šimundže so se na igrišču z umetno travo v Lendavi pomerili s Hrvatskim dragovoljcem, s hrvaškim drugoligašem, ki je po prvem delu prvenstva na sedmem mestu na lestvici, po pričakovanjih niso imeli večjih težav. Od prve do zadnje minute so narekovali ritem in zmagali s 3:0 (2:0), razlika pa bi bila lahko tudi precej višja, a je kar nekaj priložnosti ostalo neizkoriščenih. Prvi gol je v 28. minuti dosegel Ndiaye, ki je unovčil podajo Janže, kar je kmalu zatem storil še Volaš, okrepitev iz Puževcev je tokrat asistiral iz kota. Končni izid je v 85. minuti postavil Bohar, ki je bil po podaji Mertlja uspešen ob soočenju z vratarjem.

Postava Maribora: Handanović (od 46. Cotman), Stojanović (od 60. Mejač), Rajčević, Arghus (od 60. M. Filipović), Janža (od 60. Viler), Sallalich (od 60. Ibraimi), Dervišević (od 60. Mertelj), Ndiaye (od 60. Hotić), Bohar, Volaš (od 60. Tavares), Mendy (od 60. Zahović).