nu
30.11.2014 17:57:48

19. krog PLTS: Rumeno-modri presenetili rumeno-modre

Arsen Perić

Na sobotnih obračunih do zmag Maribor, Domžale, Celje in Novomeščani, v nedeljo so se drugič v sezoni veselili Radomljami.

Kot prva sta se v Ljudskem vrtu predstavila Maribor in Rudar. Vijoličasti so po dveh zadetkih Marcosa Tavaresa in Luke Zahovića povedli že z 3:0, na koncu pa so Velenjčani uspeli dvakrat zabiti. Za preobrat jim je zmanjkalo časa. Istočasno se je začela tudi tekma med Gorico in vodilnimi Domžalami, ki jo je v korist gostov odločil Joshua Parker.

Celjani so na domačih tleh z Zavrčem naskakovali že reci in piši 21. zaporedno zmago in do te z izzidom s 3:0 tudi prišli. Za zgodovinski trenutek v PLTS je poskrbel dvakratni strelec Benjamin Verbič, ki je postavil nov rekord, ko je po le 11 sekundah igre dosegel gol. Zavrč je sicer od 20. minute igral z enim možem manj, saj je Matija Kristič v razmaku dveh minut prejel dva rumena kartona in je predčasno odšel pod prho.

Na zadnji sobotni tekmi se je Olimpija srečala z zanjo vedno neugodno Krko, kar se je za pravilo izkazalo tudi tokrat. Novomeščani so namreč v Stožicah prišli do zmage z 2:1.

V nedeljo je bil na sporedu še srečanje med Radomljami in Koprom, ki je več veselja prinesla v tabor domačinov, ki so sicer vknjižili šele drugo zmago v sezoni. Med junaki zmage je bil gotovo Dušan Stoiljković, ki je dosegel oba gola za Radomlje.