21.11.2014 12:15:44

Celjska želja je še 20. tekma brez poraza

Savinjsko-šaleški derbi bo tokrat odigran v Velenju, kjer bo gostoval v tem trenutku najbolj razigran slovenski prvoligaš.

Celjani ne pomnijo več, kdaj so nazadnje izgubili. Tedaj je še sijalo močno sonce, ljudje so nosili kratke hlače in bili obuti v natikače. Tista tekma z Domžalami je le še oddaljen spomin, zdaj je celjski klub v pravzaprav neverjetni seriji: že 19-krat zapored ni okusil grenkobe poraza.

Gostovanje na stadionu Ob jezeru mu torej ponuja idealno priložnost, da še dodatno oplemeniti svoj imeniten dosežek. "Šaleško-savinjski derbiji so bili vselej negotovi, kljub temu pa verjamemo, da lahko nadaljujemo naš niz in si tako do konca jesenskega dela priigramo čim več točk," pravi izkušeni Sebastjan Gobec, medtem ko trener Simon Rožman med premorom ni spal povsem mirno.

Benjamin Verbič se je z reprezentančne akcije vrnil s poškodbo in jutri ne bo igral. Vprašljiva sta tudi Marko Krajcer in Tadej Vidmajer, dobra novica je vsaj ta, da se po odsluženi kazni vrača Danijel Miškić. "Na zadnjih treh obračunih v tem letu nedvomno želimo nadaljevati naš niz, še naprej pa je seveda cilj vsakodnevno dokazovanje, ki je lahko uspešno zgolj ob predpostavki trdega dela," ne glede na vse optimističen ostaja Rožman.

Dobre volje so tudi v Velenju, hrabri jih podatek, da so neporaženi že šest tekem; čeprav je hkrati res, da so v tem času zabeležili le dve zmagi. Na derbi so se med premorom pripravljali tudi s prijateljskim gostovanjem v Zagrebu, kjer so istoimenskega hrvaškega prvoligaša premagali s 3:2. Gole so zabili Dalibor Radujko, Mario Babić in Nikola Tolimir.