STA/gv
STA/gv
25.10.2014 18:01:02

Šov Verbiča za novo zmago Celja

Celjani so po zaslugi treh zadetkov Benjamina Verbiča v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije s 5:0 prmagali Radomlje.

Benjamin Verbič se na tekmah z Radomljami letos izvrstno znajde. Na dveh medsebojnih tekmah jim je zabil pet zadetkov, kar tri danes in to v dobre pol ure. Prav on je bil tako glavni tvorec sedme zmage Celja v tej sezoni in podaljšanja niza neporaženosti že na 13 tekem. To je drugi najdaljši celjski niz brez poraza, v sezoni 2002/03 so v prvenstvu točke nizali na kar 16 zaporednih tekmah. Na drugi strani Radomlje še naprej tičijo na dnu prvenstvene lestvice z vsega eno zmago in dvema neodločenima izidoma.

Ekipi sta zelo previdno začeli tekmo, v 16. minuti je za prve globlje vzdihljaje na tribuni poskrbel Valon Ahmedi, ko je s prostega strela za malo zgrešil cilj. Celjani, ki so imeli pobudo na igrišču, so povedli v 25. minuti, ko si je Benjamin Verbič na levi strani kazenskega prostora pripravil prostor za strel in z natančnim udarcem matiral Vjekoslava Andrića.

Isti igralec je podvojil celjsko vodstvo v 29. minuti po dvojni podaji z Blažem Vrhovcem. Klasični "hat-trick" je celjskemu nogometašu uspel v 33. minuti, ko je dobro spremljal akcijo soigralcev in na koncu žogo med Andrićevema nogama poslal v mrežo z 3:0. Že nekaj trenutkov pozneje je Celje vodilo že s 4:0, po strelu Ahmedija je žoga presenetila Andrića in končala v mreži.

V drugem polčasu so Celjani nadaljevali rešetanje Kalcerjeve mreže. V 54. minuti je Denis Lidjan v kazenskem prostoru storil prekršek nad Vrhovcem, ki je nato sam zanesljivo izvedel še najstrožjo kazen za 5:0. Trener domačih Simon Rožman je hitro opravil vse tri menjave, kar se mu je malce maščevalo v 72. minuti, ko je z igrišča moral poškodovani Tadej Vidmajer, tako da je domača ekipa do konca tekme morala igrati le z deseterico. Z desetimi pa so končali tudi gosti po drugem rumenem kartonu Jureta Balkovca v 89. minuti. Dobil ga je zaradi simuliranja.

Eden izmed rezervistov, Dejan Djermanović, je sicer nase opozoril hitro po vstopu v igro, ko je v 67. minuti žogo poslal proti vratom gostov, Andrić pa je dobro posredoval. V 83. minuti so bili gosti, ki so na trenutke pokazali željo po zadetku, a niso bili dovolj konkretni, najbližje zadetku, ko je Dušan Stojilković zadel vratnico.

Celje bo v 16. krogu prihodnjo nedeljo gostovalo v Ljubljani, Radomlje pa bodo gostile Zavrč.

Celje - Kalcer Radomlje 5:0 (4:0)

Celje - Stadion Arena Petrol. 550 gledalcev. Sodniki: Ponis (koper), Ul (Maribor) in Patarić (Izola).
Strelci: 1:0 Verbič (25.), 2:0 Verbič (29.), 3:0 Verbič (33.), 4:0 Ahmedi (35.), 5:0 Vrhovec (54./11 m).
CELJE: Kotnik, Vidmajer, Žitko, Krajcer, Klemenčič, Vrhovec, Miškić (od 69. Jugović), Verbič, Oršić, Ahmedi (od 58. Lovrečič), Sunny (od 63. Djermanović).
RADOMLJE: Andrić, Balkovec, Centrih, Cankar, Lidjan, Zavrl, Avbelj (od 58. Cerar), Stoiljković, Snoj, Smrtnik (od 75. Gajić), Vuk (od 46. Vrhunc).
Rumena kartona: Balkovec, Snoj.
Rdeči karton: Balkovec (89.).