STA/bk
03.08.2014 22:16:54

Primorski derbi Kopru

Zadnji dvoboj 3. kroga 1. SNL z zadetkom Mitje Lotriča dobili gostje.

Nogometaši Luke Koper so tudi v tretjem krogu zabeležili minimalno zmago - v uvodnem nastopu v Radomljah so slavili z 2:1, tako da po treh krogih (tekmo drugega kroga z Olimpijo bodo odigrali konec avgusta) zasedajo mesta pri vrhu razpredelnice Prve lige Telekom Slovenija. Zrcalna slika pa je Gorica, ki je v treh krogih zabeležila tri poraze in z gol razliko 1:4 zaseda zadnje mesto.

Primorski derbi je odločil zelo lep zadetek 19-letnega Mitje Lotriča, ki je v 41. minuti žogo s približno 25 metrov neubranljivo poslal v levi zgornji kot. Zanimivo, da je isti igralec odločil tudi zadnji medsebojni obračun v 33. krogu prejšnje sezone.

Kljub porazu je Gorica pustila dober vtis, saj je igrala hrabro, požrtvovalno in napadalno, a je bila v zaključku akcij premalo zbrana oziroma natančna. V prvem polčasu gledalci niso videli prav veliko priložnosti, razen seveda izjemnega strela Lotriča, ki je Koprčane popeljal v slačilnico z zadetkom prednosti.

Gostje so to prednost v nadaljevanju spretno branili, hkrati pa imeli tudi nekaj priložnosti za povišanje izida. Zlasti v drugi polovici drugega dela, ko je Gorica vse moči usmerila v napad, so imeli Koprčani dovolj prostora za hitre protinapade. Najlepšo priložnost za drugi zadetek je v zadnjih minutah zapravil Matej Palčič.

V naslednjem krogu (9. avgusta) bo Gorica gostovala v Mariboru, Luko Koper pa doma čaka obračun s Celjem.

Gorica - Luka Koper 0:1 (0:1)

Nova Gorica- Športni park Nova Gorica, 600 gledalcev. Sodniki: Drečnik (Hrastnik), Ul (Šentilj), Žunič (Kranj). Strelec: 0:1 Lotrič (41)
GORICA: Simčič, Modolo, Vetrih, Širok, Majcen, Žigon, Arčon, Džuzdanović (od 60. Makinwa), Jogan, Vanin, Johnson (od 64. Kavčič).
LUKA KOPER: Radošević, Gregorič, Guberac, Lotrič (od 68. Pučko), Ivetić, Halilović, Črnigoj (od 90. Žibert), Hadžić, Palčič, Štromajer (od 62. Mitrovič), Čovilo.
Rumeni kartoni: Vetrih, Modolo, Makinwa, Kavčič; Hadžić, Mitrovič.