dm
26.07.2014 20:41:17

Maribor težje od pričakovanj

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so danes v vremensko muhastem Mariboru gostili novega prvoligaša Radomlje in na koncu slavili s 3:2.

Pred današnjim obračunom so v vlogi velikega favorita vsekakor bili domačini in čeprav je Ante Šimundža nekoliko premešal prvo enajsterico ter pred izjemno pomembno sredino tekmo proti Maccabiju iz Tel Aviva spočil nekaj nosilcev igre, so gledalci pričakovali, da njegovi varovanci ne bodo imeli težav proti novincu v prvi ligi.

MARIBOR – RADOMLJE 3:2 (1:1)
Maribor – Stadion Ljudski vrt. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj).
Strelci: 0:1 Zavrl (19), 1:1 Balkovec avtogol (21), 2:1 Zahović (85), 3:1 Zahović (88), 3:2 Stoijlović (93)
MARIBOR: Handanović, Mejač, Vuklišević, Arghus, Viler, Vršič, N'Diaye (od 46. Hotić), Mertelj, Bohar (od 68. Mendy), Tavares, Fajić (od 78. Zahović). Trener: Ante Šimundža.
RADOMLJE: Andrić, Cankar, Balkovec (od 77. Jakovljević), Zukić, Kosec, Snoj, Avbelj, Vrhunc (od 68. Stoiljković), Zavrl, Seferovič, Vuk. Trener: Dejan Djuranović.
Rumeni kartoni: N'Diaye (7), Bohar (34), Viler (40)
Rdeči kartoni: -

A so se zmotili, nogometaši Radomelj so se predstavili v zelo dobri luči, na koncu jim je morda zmanjkalo tudi nekaj sreče, da bi se domov vrnili neporaženi.

Od samega začetka so se nogometaši Radomelj na igrišču postavili zelo pogumno, vijoličasti so sicer že na začetku prevzeli terensko pobudo, vendar so se gostje zelo disciplinirano branili, tako da so Mariborčani le stežka prihajali do zaključnih strelov. V 19. minuti so gostje prišli celo do vodstva, ko je prosti strel s strani izvedel Balkovec in poslal odličen predložek v sredino, kjer je bil povsem sam kapetan Janez Zavrl, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko z glavo žogo poslati v mrežo.

Toda že dve minuti kasneje je bil rezultat izenačen. Prosti strel je izvedel Dare Vršič in poslal predložek v sredino, tam je žogo z glavo poskusil izbiti Balkovec, vendar je to storil tako slabo, da je premagal svojega vratarja. Po izenačujočem zadetku so vijoličasti še močneje napadli, vendar preveč nevarni za gol Andrića niso bili.

Prve minute drugega polčasa so minile zelo mirno, Maribor nikakor ni uspel prebiti obrambe Radomelj, še najbližje zadetku so bili v 63. minuti, ko je Mertelj ukradel žogo in podal v kazenski prostor do Fajića, ki je poskusil s strelom, a je bil blokiran, žoga pa je kljub temu nadaljevala pot proti golu in na koncu končala v prečki. Štiri minute kasneje je bila zgodba podobna. Mariborčani so po nespretnem posredovanju Gorana Vuka, ki je v kazenskem prostoru Radomelj igral z roko, prišli do enajstmetrovke. Žogo si je na belo točko nastavil kapetan Marcos Tavares in zadel prečko.

V 78. minuti pa je Ante Šimundža storil potezo, ki se je izkazala kot zadetek v polno. Iz igre je potegnil nerazpoloženega Fajića, ki so ga navijači kar nekajkrat med tekmo izžvižgali in v igro poslal mladega Luko Zahovića. Ta se mu je za izkazano zaupanje oddolžil že nekaj minut kasneje, ko je s panterskim skokom in strelom z glavo po podaji Mitje Vilerja poskrbel za vodstvo vijoličastih. Naveza Viler – Zahović je v 88. minuti udarila še enkrat in Mariborčani so si zagotovili zmago. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom je Radomljam uspelo zabiti še en zadetek, ki pa je le omilil poraz.