09.07.2014 21:56:19

Gabriel spet za Olimpijo?

Grega Wernig

Olimpija, ki je premagala Aluminij, je na preizkušnjo povabila starega znanca slovenskih nogometnih zelenic Gabriela Da Silvo.

Nogometaši Olimpije so gostovali v Kidričevem in bili tam z 1:0 boljši od Aluminija. Gledalci so edini zadetek videli v 77. minuti, ko je odličen prodor izvedel Filip Valenčič, nato pa je žogo v prazno mrežo potisnil Aleksandar Rodić, ki je dan poprej podpisal novo pogodbo z zeleno-belimi. "Iz tekme v tekmo delujemo bolje. Tudi nekateri mlajši igralci, ki sem jim namenil priložnost, so dobro izkoristili svojo minutažo. V nadaljevanju se je poznala razlika v kakovosti moštev. Naši izkušenejši igralci so prestavili v višjo prestavo in srečanje mirno pripeljali v svojo korist," je po tekmi dejal trener Darko Karapetrović.

Kot zanimivost povejmo, da je za Olimpijo igral tudi Gabriel Da Silva, tisti Brazilec, ki je v Sloveniji številnim dobro poznan kot vezist, ki je nekoč že nosil zeleno-beli dres, ob tem pa bil tudi član Primorja, Drave, Maribora in Nafte. Tridesetletnik naj bi bil nazadnje na Malti pri Valletti, kot so sporočili iz Olimpije, pa se za zdaj mudi na kratki preizkušnji.

Dejavni so bili tudi nogometaši Radomelj, ki so bili s 6:1 boljši od Šenčurja, po prvem polčasu je bilo 1:1.