rb
06.07.2014 20:49:38

Po remiju jutri s Københavnom

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši slovenskega državnega prvaka Maribora so se pomerili z Zadrom, prijateljska tekma se je končala brez zmagovalca.

Za Mariborčani je še ena prijateljska tekma, v Bakovcih so se s hrvaškim prvoligašem Zadrom razšli z rezultatom 2:2 (1:1). Pri vijoličastih sta se med strelce vpisala Goran Cvijanović, ki je v četrti minuti realiziral najstrožjo kazen, in Marko Šuler, ki je v drugi minuti nadaljevanja po podaji Črnica iz kota zadel z glavo.

Trener Ante Šimundža je s postavo precej kombiniral, preizkusil je 21 igralcev, med katerimi je bil tudi N'Diaye, a kljub temu so slovenski prvaki v večjem delu dvoboja prevladovali, nekaj priložnosti je ostalo neizkoriščenih. Igrali so Cotman, Trajkovski (od 71. Vujčić), Živko (od 46. Šuler), Arghus (od 71. Rajčević), Viler (od 71. Mejač), Ibraimi (od 46. Črnic), Hotić (od 64. N'Diaye), Mertelj (od 71. Dervišević), Cvijanović (od 71. Vršič), Tavares (od 46. Sirk), Zahović (od 71. Mendy).

Že danes je na vrsti naslednja preizkušnja, ki naj bi bila tudi generalka za prvo tekmo 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti Zrinjskemu. V Ljudskem vrtu bo gostoval København, slovensko-danski obračun se bo začel ob 19. uri.