06.10.2024 19:13:11

Odmevna in pomembna zmaga Luke Elsnerja, njegova ekipa še naprej visoko na lestvici

V francoski eliti so na sporedu tekme sedmega prvenstvenega kroga.

Nogometaši Reimsa so pod vodstvom slovenskega strokovnjaka Luke Elsnerja v sedmem krogu francoskega prvenstva premagali Montpellier s 4:2 in zadržali četrto mesto na lestvici. Tretjeuvrščeni Marseille je ob enakem točkovnem izkupičku pred Reimsom le zaradi boljše razlike v golih.

Za četrto zmago Elsnerjevih varovancev so zadeli Marshall Munetsi (6.), Keito Nakamura (25.), Oumar Diakite (57.) in Teddy Teuma (93/11-m.), za Montpellier pa je oba gola dosegel Arnaud Nordin (37., 91).

Na nedeljski prvi tekmi je Lyon z zadetkoma Nicolasa Tagliafica (22.) in avtogolom Nicolasa Palloisa ugnal Nantes z 2:0. Strasbourg in Lens sta se razšla z neodločenim izidom 2:2. Za domačo zasedbo iz Alzacije sta zadela Abakar Sylla (18.) in Habib Diarra (60.), za gostujočo pa M'Bala Nzola (5.) in Andy Diouf (44.). Brest je premagal Le Havre z 2:0, pri gostiteljih sta bila učinkovita Ludovic Ajorque (12.) in Ibrahim Salah (90.+2).

Na petkovi uvodni preizkušnji 7. kroga sta se Marseille in Angers razšla z 1:1.

V soboto je Toulouse - Slovenec Miha Zajc je zanj igral od 84. minute - v Lillu izgubil z 1:2. Gostujoča zasedba je povedla v 39. minuti z golom Zakarie Aboukhlala, Angel Gomes in Mitchel Bakker pa sta v drugem polčasu prinesla zmago favoriziranim gostiteljem.

Monaco je na gostovanju pri Rennesu slavil z 2:1 in je še naprej brez poraza na vrhu lestvice. Monaco je povedel v šesti minuti, ko je zadel Thilo Kehrer, Ludovic Blas je izenačil v 11. minuti, zmago pa je ekipi iz kneževine zagotovil Folarin Balogun v 22. minuti.

St. Etienne je doma s 3:1 premagal Auxerre. Absolutni junak tekme je bil 23-letni gruzijski krilni igralec Zuriko Davitašvili, ki je dosegel vse tri gole za zmagovalce v 15., 54. in 86. minuti, to so bili tudi njegovi prvi v sezoni. Za goste je zadel Theo Bair (74.).