nu
nu
06.10.2024 07:07:47

Kljub zmagi šok za Real: grozljiva poškodba ključnega člana, njegovi kriki so odmevali na stadionu (video)

Profimedia

Nogometaši Real Madrida so se po dveh razočaranjih v zadnjih sedmih dneh vrnili v zmagovalne tirnice. V devetem krogu španskega prvenstva so na domačem terenu premagali Villarreal z 2:0.

Real Madrid je v preteklem krogu LaLige remiziral z Atletico Madridom, sredi tedna pa je v Lillu doživel poraz v ligi prvakov. Danes je zanesljivo prišel do treh točk proti tretjeuvrščenemu Villarrealu. Prvi zadetek je dosegel Federico Valverde v 14. minuti, končni izid pa je postavil Vinicius Junior v 73. minuti.

Zmago je v zaključku tekme skazila poškodba kolena kapetana Real Madrida Danija Carvajala, ki je nosilih zapustil zelenico stadiona Santiago Bernabeu. Že v tistem trenutku je bilo jasno, da gre za hudo poškodbo, saj so Carvajalovi kriki odmevali na stadionu, kasneje pa so potrdili najhujši scenarij: strgane križne vezi, zaradi katerih bo Carvajal potreboval operacijo in ga čaka večmesečno okrevanje.

Na preostalih prizoriščih je Espanyol premagal Mallorco z 2:1, Celta Vigo je z dvema igralcema manj slavila 1:0 pri zadnjeuvrščenem Las Palmasu, Rayo Vallecano je zmagal v Valladolidu (2:1), Getafe in Osasuna pa sta se razšla z remijem 1:1.

V nedeljo sledijo dvoboji Girona - Athletic Bilbao, Alaves - Barcelona, Sevilla - Betis in Real Sociedad - Atletico Madrid.