30.09.2024 09:51:51

Grozljivi prizori na madridskem derbiju: navijači Atletica so na Courtoisa metali predmete, med drugim tudi ... (video)

Madridski derbi med Atleticom in Realom je bil za 16 minut prekinjen.

Veliki madridski derbi, na katerem je zablestel tudi Jan Oblak, se je končal z rezultatom 1:1. Zadetek za aktualne evropske in španske prvake je dosegel Eder Militao sredi drugega polčasa. Njegov močan strel iz približno sedmih metrov je oplazil domačega branilca in spremenil smer, tako da je bil Jan Oblak brez moči. Izenačenje je sledilo v sodnikovem podaljšku. V 95. minuti je Angel Correa prelisičil vratarja Courtoisa ter poskrbel za navdušenje na stadionu Metropolitano.

A dogajanje na zelenici je zasenčil izgred navijačev Atletica, ki so v vratarja Reala Thibouta Courtoisa metali različne predmete, med drugim vžigalnike, plastenke, nekdo je vanj vrgel tudi vrečko z iztrebki. Vse skupaj se je začelo po tem, ko so navijači najprej belgijskemu vratarju vzklikali, naj umre. Ta jim ni ostal dolžan, po zadetku Militaa se je Courtois obrnil do domačih navijačev in si dal duška s proslavljanjem, nato pa se je proti Belgijcu usul plaz predmetov.