25.09.2024 08:57:30

Zabija kot za stavo, proti Oblaku pa ... Mbappe se je na zadnji tekmi poškodoval

V Španiji se sredi tega tedna igrajo tekmo 7. kroga španske lige.

Aktualni evropski prvak Real Madrid je v torek na svojem stadionu Santiago Bernabeu gostil Alaves in vpisal tri točke. Slavil je s 3:2. Prvi gol so domači nogometaši dosegli že v 55. minuti, ko je po podaji Viniciusa Jr. zadel Lucas, na 2:0 je ob koncu prvega polčasa povišal Kylian Mbappe, tretji gol za Real Madrid pa je dosegel Rodrygo na začetku nadaljevanja.

V zaključku tekme je Alaves sicer dosegel dva zadetka - zadela sta Benavidez 85. in Garcia 87., vendar so tri točke ostale v prestolnici. Domači navijači so se lahko veselil, vseeno pa je imela zmaga grenak priokus. Mbappe, ki je po nekoliko skromnem začetku v dresu Reala našel svojo strelsko formo in dosegel vsaj en zadetek na zadnjih petih tekmah, je z zelenice odkorakal v 80. minuti. Tokrat ni šlo za taktično potezo trenerja Carla Ancelottija, ampak je francoski napadalec staknil poškodbo.

"Nič hudega ni. Očitno gre za nategnjeno mišico, sam je prosil, če ga lahko zamenjam," je po tekmi razkril Ancelotti. Mbappe bo danes ali jutri prestal dodatne preglede, njegov status za naslednjo nadvse pomembno preizkušnjo v španski ligi pa je trenutno pod vprašajem. O nastopu Francoza na gostovanju pri mestnemu rivalu in ekipi Jana Oblaka se bodo pri Realu odločili v naslednjih dneh.