23.09.2024 21:05:44

Noro, kako se je razpletel derbi med Partizanom in Zvezdo, Elšnik v eni od glavnih vlog (video)

FK Crvena vezda

Beograjski spopad prepričljivo rdeče-belim.

Zadnja tekma devetega kroga srbskega prvenstva je postregla z največjim derbijem. Na sporedu je bil že 174. obračun med Partizanom in Crveno zvezdo, ki je zelo nazorno razkril trenutno razmerje moči. Rdeče-beli z Marakane so kot gostje prepričljivo slavili in še poglobili že tako hudo krizo črno-belih. Bilo je 0:4 (0:2), veliki junak pa je bil Cherif Ndiaye, Senegalec je zablestel s hat-trickom. Mrežo večnih rivalov je načel sredi prvega polčasa iz najstrožje kazni, v nadaljevanju je bil uspešen v 55. in 65. minuti, za vodstvo z 2:0 je bil v dodatku prvega dela uspešen Silas.

Vroč obračun je imel tudi slovenski pridih. Timi Max Elšnik je bil v začetni enajsterici Zvezde in znova igral odlično, poleg trikratnega strelca je bil eden od ključnih mož. Stefan Kovač je blokiral njegov strel z roko za najstrožjo kazen, iz katere so rdeče-beli povedli, nakar je sijajno asistiral še za vodstvo s 3:0. Vanja Drkušić ni igral, po vstopu v igro pa se je izkazal nekdanji član Celja Egor Prucev, ki je podal za končni izid. Pri Partizanu je v prvem polčasu igral Mario Jurčević in po pol ure stresel prečnik.

Zvezda ima na vrhu lestvice pred devetouvrščenim Partizanom, ki ima resda tekmo manj, že 11 točk prednosti.