21.09.2024 09:00:09

Novi lastnik Maribora je lahko zadovoljen: Acun Ilicali je bil že nervozen, nato pa ...

Še vedno zgolj neuradno novi lastnik Maribora Acun Ilicali ima precej razlogov za zadovoljstvo.

Ne zgolj Maribora, Acun Ilicali je lastnik še enega kluba. V Angliji je turški medijski mogotec slaba tri leta lastnik tudi tamkajšnjega drugoligaša Hull Cityja, s katerim se seveda želi uvrstiti v premier ligo.

A v novo sezono je Hull City krenil obupno slabo, v prvih petih prvenstvenih krogih Championshipa ni uspel niti enkrat zmagati, s tremi remiji in dvema porazoma je Hull City zasedal celo mesta, ki ob koncu sezone vodijo v nižji rang tekmovanja.

Prvi mož vijoličastih je tako seveda začel izgubljati potrpljenje, zaradi slabega starta v sezono je bil nervozen, zdaj pa ima končno spet nekaj razlogov za zadovoljstvo. Sinoči je namreč Hull City zabeležil svojo prvo zmago v novi sezoni, in sicer je po preobratu slavil v gosteh pri Stoke Cityju. Tekmo si je sicer v živo ogledal tudi Ilicali.

Po prvem polčasu je Stoke vodil z 1:0 (Wilmot), v drugem polčasu pa so tigri zadeli trikrat. V polno so zadeli Palmer, Slater in Wilmot, ki je dosegel avtogol.