Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

1 02.05.2024 22:54:11

Nov udarec za Tottenham v boju za ligo prvakov

Nogometaši Chelseaja so na zaostali tekmi 26. kroga angleškega prvenstva z 2:0 dobili londonski obračun s Tottenhamom.

S tem so nadaljevali uspešne nastope na medsebojnih tekmah, Tottenham so premagali osmič na zadnjih 11 tekmah, dokazali pa so tudi, da so v zadnjem času popravili formo, kar jim v naslednji sezoni lahko prinese nastop v Evropi.

Z zadnjimi predstavami pa ne morejo biti zadovoljni nogometaši Tottenhama, ki izgubljajo boj za uvrstitev v ligo prvakov. Zaenkrat so še trdno na petem mestu, a za četrtouvrščeno Aston Villo še naprej zaostajajo sedem točk, od nje pa imajo le še tekmo manj.

Chelsea je bil boljši tekmec predvsem v prvem polčasu, po katerem bi lahko vodil več kot z 1:0. Imel je nekaj lepih priložnosti, izkoristil pa le eno. Po podaji s prostega strela Conorja Gallagherja je bil v kazenskem prostoru najvišji Noni Madueke, ki je z glavo zatresel mrežo.

Tottenham se je prebudil šele v končnici prvega polčasa, v drugem imel terensko premoč, toda še en gol do dosegli domači. Za goste je bila spet usodna prekinitev, Cole Palmer je izvedel prosti strel, zadel prečko, od katere se je žoga odbila na glavo Nicolasa Jacksona, ta pa jo je poslal za hrbet vratarja Guglielma Vicaria.