04.10.2023 22:38:16

Polom za PSG! Šeško je bil proti Cityju blizu, a v zaključku se je zgodilo tole ...

RB Leipzig je v drugem krogu skupinskega dela lige prvakov doma z 1:3 izgubil proti Manchester Cityju, Newcastle pa je na domačem terenu s 4:1 premagal PSG.

Od večernih tekem lige prvakov je v Sloveniji gotovo najbolj odmevala tista med Leipzigom in Manchester Cityjem. Za rdeče bike namreč igrata Benjamin Šeško in Kevin Kampl, a tokrat sta oba slovenska legionarja tekmo začela na klopi.

City je v vodstvo prišel v 25. minuti, ko je bil natančen Phil Foden. Ta izid je ostal na semaforju do polčasa, v nadaljevanju pa so se Nemci kmalu vrnili v igro. V 48. minuti se je po lepi podaji Poulsena sam pred Edersonom znašel Lois Openda, ki je žogo uspešno poslal mimo brazilskega vratarja in domačim navijačem dal razlog za veselje. V želji po zmagi je domači trener Marco Rose v 70. minuti v igro poslal Benjamina Šeška, ki pa do konca tekme ni dobil prave žoge, s katero bi ogrozil vrata tekmeca. Je pa to na njegovo žalost uspelo rezervistu na drugi strani Julianu Alvarezu, ki je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora v 84. minuti odločil tekmo v prid meščanov. Zmago za aktualne branilce evropske krone je v 92. minuti potrdil Jeremy Doku, ki je zadel prav po podaji Alvareza. Kampl je tekmo na klopi presedel do konca.

City je zdaj v skupini prvi s popolnim izkupičkom, drugo mesto s tremi točkami zaseda Leipzig, po eno točko pa imata Young Boys in Crvena zvezda, ki sta se v Beogradu razšla brez zmagovalca.

Zanimivo je bilo tudi v skupini F, kjer je Newcastle nekoliko presenetljivo s 3:1 na kolena spravil PSG. Za srake so zadeli Almiron, Burn, Longstaff in Schar, za Parižane pa Hernandez. Na drugi tekmi skupine smrti pa sta se Borussia Dortmund in Milan razšla brez zadetkov. Barcelona je na gostovanju z 0:1 ugnala Porto, Lazio pa je prišel do zmage z 2:1 nad Celticom.