01.10.2023 12:27:39

Bizarno! Liverpool grdo oškodovan na derbiju, neverjetna napaka sodniške ekipe in Vara! (video)

Sobotni derbi v angleški ligi je dvignil ogromno prahu.

Nogometaši Tottenhama so Liverpoolčanom zadali prvi poraz . Reds so si sami sicer tekmo precej otežili, sprva v 26. minuti, ko je bil izključen Curtis Jones, kljub igralcu manj na zelenici pa so uspeli v 34. minuti povesti z 1:0. Glavni sodnik je gol sicer razveljavil zaradi nedovoljenega položaja, pri tem pa je prišlo do naravnost bizarne napake. V sobi za Var so razumeli, da je zadetek priznan, in glavnemu sodniku sporočili, da se je odločil pravilno. Seveda ni šlo za nedovoljen položaj, saj je bil Luis Diaz vsaj en meter v dovoljenem območju, sodniška odločitev pa je obveljala.

Londončani so nato dve minuti po razveljavljenem zadetku Liverpoola povedli po golu Heung-min Sona, v izdihljajih prvega polčasa pa je izenačil Cody Gakpo.

V 69. minuti je nato Diogo Jota storil prekršek za drugi rumeni karton, prvega si je prislužil le minuto prej, tako da je moral tudi on predčasno pod prho. Kljub temu je dolgo kazalo, da se bo tekma le končala z remijem, a nočnih mor varovancev Jürgena Kloppa še ni bilo konec.

V šesti minuti sodnikovega dodatka je po predložku Pedra Porra žogo v svojo lastno mrežo poslal Joel Matip in tri točke so ostale doma.