20.08.2023 19:56:03

Zabil gol, nato pa bil deležen obtožb Hrvatov! (video)

Profimedia

Tekma predkroga lige prvakov AEK-a in Dinama še vedno buri duhove.

Dvoboj, ki je bil že tako pod drobnogledom zaradi uboja navijača AEK-a prejšnji teden, je postregel tudi z neverjetno razburljivostjo. Dinamo je v 92. minuti še vedno vodil z 2:0, kar bi mu zagotavljalo napredovanje v zadnji predkrog lige prvakov, toda takrat so Grki dosegli gol in izenačili izid s prve tekme v Zagrebu.

Igrala se je že 96. minuta, ko je AEK zahteval in po posredovanju VAR-a dobil enajstmetrovko. V 100. minuti je vratar Dinama Livaković prvi strel ubranil, a na odbito žogo je pritekel Hrvat v dresu AEK-a Domagoj Vida in jo z glavo poslal v mrežo. Igralci in navijači grškega moštva so ponoreli od veselja, po tekmi pa so se na Hrvaškem usule kritike na račun Vide.

Ne toliko zato, ker je dosegel zadetek, pač pa, ker naj bi ga pretirano proslavljal. Deležen je bil številnih opazk, obtožb, nesramnih komentarjev, toda izkazalo se je, da se reprezentant sploh ni veselil zadetka. Takoj je pokazal, da se ne bo veselil, potem pa se je z gesto še opravičil Livakoviću, dobremu prijatelju iz reprezentance, zaradi doseženega zadetka. Vida je v preteklosti med drugim igral tudi za Dinamo.