26.04.2023 06:21:59

Kakšen polom Reala proti palčku! Španci pišejo o eni od največjih sramot! (video)

profimedia

Nogometaši madridskega Reala so v tekmi 31. kroga španskega prvenstva na gostovanju klonili proti Gironi z 2:4.

Zaostanek za vodilno Barcelono tako ostaja 11 točk, Barcelona pa bo v sredo igrala proti Rayu Vallecanu. Današnji junak Girone je bil s štirimi zadetki argentinski napadalec Valentin Castellanos.

Domači nogometaši so že po 24 minutah vodili z 2:0. Do konca prvega dela je nato za Real znižal Vinicius Junior. Madridčani so v začetku drugega polčasa ekspresno dobili tretji zadetek, po dobri uri igre pa je bil Castellanos natančen še četrtič. Pet minut pred koncem rednega dela je znižal Lucas Vazquez in postavil končni izid dvoboja.

Girona je z 11 zmago v sezoni skočila med prvo deseterico in je pri 41 točkah. Real ima na drugem mestu pet točk prednosti pred mestnim tekmecem Atleticom, za vodilno Barcelono pa zaostaja za 11 točk. Oba kluba morata tekmo tega kroga še odigrati.

Na drugi tekmi, ki se je pričela ob 19. uri, je Osasuna premagala Cadiz z 1:0. Edini gol je za goste dosegel Ruben Garcia.

Danes ob 22. uri se bosta pomerila Betis in Real Sociedad. Še štiri tekme bodo na sporedu v sredo in tri v četrtek.