STA
03.04.2023 22:15:35

Drama v slačilnici kluba slovenskega reprezentanta! Kratek stik povzročil požar, nogometaši pa ...

alesfevzer.com

Tekma 28. kroga italijanskega nogometnega prvenstva je prinesla tudi nekaj drame zunaj nogometnih igrišč.

Nogometni klub Empoli, katerega člana sta tudi Slovenca Petar Stojanović in Lovro Štubljar, je na tekmi 28. kroga italijanskega prvenstva na domačem igrišči proti Lecceju zmagal z 1:0.

Nogometaši so se na zelenico sicer podali z zamudo, potem ko je kratek stik v električni napeljavi v slačilnici povzročil manjši požar, je v izjavi sporočil toskanski klub.

Iz kluba so še dodali, da so gasilci brez zapletov pogasili požar, zaradi varnostnih razlogov pa so tekmo prestavili za eno uro.

Dvoboj klubov, ki sta pred tem obračunom nanizala po štiri poraze v prvenstvu, je odločila enajstmetrovka v 62. minuti. Izkoristil jo je Francesco Caputo za še en pomemben korak k ohranitvi prvoligaškega statusa. Za toskansko moštvo Stojanović ni zaigral, Štubljarja pa ni bilo v kadru.

Empoli ima po 28 krogih 31 točk, Lecce je ostal pri 27. V coni izpada so trenutno Verona z 19, Sampdoria s 15 ter Cremonese s 13 točkami.

Ostali klubi slovenskih nogometašev v tem krogu niso okusili slasti zmage.

Inter Samirja Handanovića je doma izgubil proti Fiorentini (0:1), Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića je v gosteh klonil proti Bologni (0:3), Spezia, za katero igra Tio Cipot, in Salernitana Domna Črnigoja sta se razšla z neodločenim izidom (1:1), Sampdoria Martina Turka pa je izgubila proti Romi (0:3).

Od slovenskih nogometašev je le Bijol odigral celo tekmo, Lovrić pa 86 minut, medtem ko ostali bodisi niso stopili na zelenico, bodisi niso bili v kadru svojih klubov.

Krog bosta drevi sklenila Sassuolo in Torino.