nu
nu
03.04.2022 13:24:53

Srbski zvezdnik UTIŠAL domače navijače, potem pa doživel BRUTALEN NAPAD iz bližnje tribune (VIDEO)

Profimedia

Tekmo nizozemskega prvenstva med Groningenom in Ajaxom je obeležil navijaški incident.

Vodilni Ajax je tudi na gostovanju pri Groningenu nadaljeval serijo zmag in odločno koraka proti ubranitvi naslova državnih prvakov. A včerajšnja tekma se za Amsterdamčane ni začela najbolje, saj so domačini v 20. minuti povedli. Razpoloženje na polnih tribunah je raslo, ob vsakem dotiku gostujočega kapetana Dušana Tadića z žogo pa je z glasnim žvižganjem in hudimi žaljivkami na njegov račun dosegalo vrhunec za vrhuncem.

A ravno srbski reprezentant, ki je med letoma 2010 in 2012 nosil dres Groningena, je poskrbel za preobrat, obenem se je svojim nekdanjim navijačem sladko maščeval za sovražno dobrodošlico. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je najprej podal soigralcu za izenačenje, nekaj minut pozneje pa je z natančnim strelom z bele točke svoje moštvo popeljal v vodstvo. Po zadetku je domačim navijačem z gesto (kazalcem na ustih) pokazal, naj vendarle utihnejo, sekundo zatem pa mu je eden od njih v glavo vrgle poln kozarec piva.

Tadić v napadu s pivom ni bil poškodovan, po tekmi, ki se je po še enem zadetku Ajaxa (v 91. minuti) končala z rezultatom 1:3, pa je incident komentiral spravljivo: "Vedno bom dejal, da je Ajax moj sanjski klub. Ampak, Groningen in Twente sta moja nekdanja kluba in kot takšna tudi v mojem srceu. Nikoli ne proslavljam zadetkov proti Groningenu, tega nisem počel niti takrat, ko sem igral za Twente, in tega ne počnem niti zdaj, ko igram za Ajax. Nisem si zaslužil takšnega odnosa. Vsaj mislim, da si ga nisem. Groningen je z menoj dobro zaslužil, ljudi sem osrečeval, bili so ponosni na mene, takrat smo dosegli najboljše klubske uspehe v zgodovini. Tako da ... zelo sem razočaran. Kar so navijači storili, je bilo zelo grdo. Ampak, v redu, vsak se sam odloča o svojih dejanjih."