03.01.2022 20:54:55

NOVA BLAMAŽA RONALDA & Co.! Po 42 letih jih je na Old Traffordu 'oklofutal' nihče drug kot...

Nogometaši Manchester Uniteda in Wolverhamptona so dokončali tekme 21. kroga angleškega prvenstva.

Zmagali so gostje z 1:0, rdeči vragi so doživeli prvi poraz pod vodstvom novega stratega Ralfa Ragnicka, volkovi pa so dosegli prvo zmago na ligaških tekmah v gosteh pri tej ekipi po več kot 40 letih.
Junak tekme je bil Joao Moutinho, ki je v 82. minuti izkoristil rahlo premoč gostov v drugem polčasu. Ob koncu tekme so imeli domači na voljo še prosti strel z roba kazenskega prostora, a je Bruno Fernandes meril natančno v vratarja Joseja Saja, ki je poskus ubranil. Fernandes je sicer pred tem v 67. minuti zadel tudi prečko.
To je bil 96. medsebojni obračun teh ekip in 34. zmaga Wolverhamptona. Na lestvici se je zdaj povzpel za eno mesto in je z 28 točkami na osmem, tri točke za današnjim poražencem Unitedom.
Na vrhu je s prednostjo desetih točk Manchester City, ki je že v soboto po preobratu premagal Arsenal z 2:1. Tottenham je v gosteh z 1:0 ugnal Watford. West Ham je premagal Crystal Palace s 3:2.
V osrednji nedeljski tekmi pa se je derbi Chelseaja in Liverpoola končal brez zmagovalca z 2:2. Danes je londonski klub sporočil, da je podaljšal sodelovanje s Thiagom Silvo do konca sezone 2022/23. V dresu Londončanov zdaj 37-letni Brazilec igra do leta 2020, ko je prišel iz Pariza, v zadnji sezoni je postal eden ključnih igralcev ekipe.
"Igrati za Chelsea je pravo zadovoljstvo. Nisem si mislil, da bom tri sezone v tem odličnem klubu, zato se veselim podaljšanja," je dejal Silva.
Njegov klub je na lestvici na drugem mestu s 43 točkami, ima eno več kot Liverpool in deset manj kot City. Četrti je Arsenal s 35, peti West Ham s 34, šesti pa Tottenham s 33.