nu
15.11.2021 10:40:47

SRAMOTNO! Podla poteza Ibrahimovića TRESE SVET: Zahrbtna poteza šokira, kamera ujela VSE! (video)

Profimedia

Zlatan Ibrahimović bo zaradi kazni izpustil naslednjo tekmo švedske reprezentance.

Tudi Švedi so na gostovanju pri Špancih, ki doma še nikoli niso izgubili kvalifikacijske tekme za svetovno prvenstvo, za neposredno uvrstitev v Katar potrebovali tri točke. A v Sevilli niso bili tako ofenzivni kot Srbi v Lizboni, kljub temu, da so imeli domači precej več žogo v svojih nogah, pa so Skandinavci imeli v prvem polčasu lepši priložnosti, obe je zapravil Emil Forsberg.

Tudi v drugem polčasu so imeli Španci terensko premoč, Švedi pa niso bili nevarni, čeprav je zadnjih 20 minut odigral Zlatan Ibrahimović. Ob koncu je vendarle prišlo do spremembe rezultata, ko je Dani Olmo s strelom od daleč zadel prečko, odbita žoga je prišla do Alvara Morate, ki jo je po nekaj korakih prek vratarja poslal v mrežo.

Izid se do konca tekme ni več spremenil, nase pa je v 92. minuti nase opozoril Ibrahimović. Žal na nešporten način, saj je pri zaostanku z 0:1 zahrbtno udaril Cesarja Azpilicueto. Za to si je prislužil rumeni karton, ker pa je bil to že njegov drugi v kvalifikacijah, pa bo izpustil prvo tekmo v dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.