27.12.2020 20:55:12

Liverpool še 67. neporažen doma, a z izgubljenima točkama

Nogometaši Liverpoola in West Bromwich Albiona so se v 15. krogu angleškega prvenstva razšli brez zmagovalca z 1:1. S tem so varovanci Jürgena Kloppa v prvenstvu še 67. v nizu ostali neporaženi na domači zelenici, a niso izkoristili predvsem sobotnega neodločenega izida med Leicestrom in Manchester Unitedom (2:2).

Na lestvici imajo Reds tri točke prednosti pred Evertonom in štiri pred Leicestrom. Na četrtem in petem sledita oba kluba iz Manchestra, United in City, ki zaostajata pet oziroma šest točk, a sta odigrala tekmo manj.

Liverpool je začel udarno, Sadio Mane je v 12. minuti sijajno ustavil žogo po podaji Joela Matipa in nato neubranljivo sprožil v desni spodnji kot Sama Johnstona v vratih West Bromwicha. Tudi nadaljevanje je minilo v ritmu rdečih, a so pred vrati tekmeca večkrat naleteli na zgoščen zid, ki ga je z zelo obrambno postavitvijo ustvaril strateg gostov Sam Allardyce.

Šok je nekaj tisoč gledalcev na Anfieldu doživelo v 82. minuti, ko je natančno z glavo meril Semi Ajayi. Domači so bili v 90. minuti blizu zmage, a je strel Roberta Firmina s skrajnimi močmi ustavil Johnstone. Že tako v obrambi oslabljeni prvaki (odsotna sta Virgil van Dijk in Joe Gomez) pa so v drugem polčasu ostali brez Matipa, ki je zelenico zapustil z domnevno poškodbo prepone.

Liverpool je na domačem terenu v prvenstvu neporažen že 1343 dni, v tem obdobju so nanizali 67 tekem (55 zmag, 12 remijev). Absolutni rekord drži Chelsea, ki je med letoma 2004 in 2008 zbral 86 zaporednih tekem brez poraza na Stamford Bridgeu. Takrat ga je ustavil prav Liverpool.