12.12.2020 23:05:17

Atletico Madrid po 26 tekmah brez poraza klonil v madridskem derbiju, 'zadel' tudi Jan Oblak

Konec je niza šestindvajsetih tekem brez poraza Atletico Madrida v španskem nogometnem prvenstvu. V madridskem derbiju je branilec naslova Real Madrid premagal vodilno ekipo LaLige z 2:0.

Real Madrid je na Valdebebesu prikazal še eno odlično predstavo ta teden. Potem ko je v sredo ugnal Borussio Mönchengladbach z 2:0 in osvojil prvo mesto v svoji skupini lige prvakov, je tokrat suvereno premagal še najboljšo obrambno ekipo španskega prvenstva.

Atletico Madrid oziroma Jan Oblak je v dosedanjih desetih tekmah prejel le dva zadetka in vpisal osem zmag ter dva neodločena izida. Zadnji poraz v LaLigi so varovanci Diega Simeoneja doživeli 1. februarja 2020 prav proti Real Madridu na Santiagu Bernabeuu (1:0).

Po prvem porazu Atletico Madrid ostaja na prvem mestu s 26 točkami. Real Sociedad zaostaja za točko, Real Madrid pa je skočil na tretje mesto (23).

Prvi zadetek je v 15. minuti dosegel Casemiro z glavo, drugi pa je vpisan pod Jana Oblaka (63.). Žoga je namreč po strelu Danija Carvajala zadela vratnico in se od hrbta Ločana odbila v mrežo.

V preostalih treh današnjih tekmah sta se Valencia in Athletic Bilbao razšla z 2:2, Sevilla je z avtogolom Xabierja Etxeita v 81. minuti v gosteh z 1:0 premagala Getafe, do tega kroga zadnjeuvrščena Huesca pa se je po lepem zadetku Javierja Ontiverosa (66.) veselila prve zmage v sezoni.

V nedeljo so na sporedu dvoboji Real Sociedad - Eibar, Betis - Villarreal, Elche - Granada in Barcelona - Levante, v ponedeljek pa še Celta Vigo - Cadiz.