17.11.2020 10:57:11

ŠKANDAL: Vodja navijačev Crvene zvezde MED TEKMO stopil na igrišče. Kar je sledilo, je ŠOKIRALO VSE! (video)

Neverjetni prizori iz Srbije.

Tako kot pravzaprav v večini držav se tudi v Srbiji nogometne tekme igrajo pred zaprtimi tribunami. No, vsaj v teoriji je tako. V praksi je malce drugače, kar smo lahko videli na tekmi srbskega pokala med velikanom Crveno zvezdo in Zlatiborom. Čeprav bi morala biti tekma zaprta za javnost, je nekaj navijačev Crvene zvezde, pripadnikov njihove navijaške skupine Delije, vseeno bilo na stadionu, navijalo, prižigalo bakle, vodja navijačev Vladimir Šavija pa je poskrbel celo za incident.

Slednji je namreč med polčasom stopil do atletske steze, zbral nogometaše Crvene zvezde in tudi trenerja, legendarnega Dejana Stankovića, okrog sebe ter jim nekaj vneto razlagal. Mnogi so bili prepričani, da jih Šavija ošteva, ker so ob polčasu izgubljali z 0:1 proti skromnemu tekmecu, toda danes je že jasno, da je bila namera vodje navijačev povsem drugačna. V 51. minuti je Šavija prekinil tekmo, odšel do klopi Crvene zvezde, objel Dejana Stankovića in odšel na tribuno, kjer je prižgal baklo. Kmalu se mu je pridružilo še kakšnih 20 navijačev Crvene zvezde, ki so nekako le uspeli priti na stadion, četudi je bil ta zaprt za javnost.

Razlog za obnašanje vodje navijačev ni bilo nezadovoljstvo zaradi rezultata – Crvena zvezda je na tekmi še v 70. minuti izgubljala že z 0:2, vendar s preobratom v zadnjih minutah prišla do zmage s 4:2 , temveč deseta obletnica smrti nekdanjega navijača rdeče-belih Branislava Zeljkovića Zelje, ki je v 90. letih prejšnjega stoletja tako kot še številni Zvezdini navijači odšel v vojno ... Zato je Šavija prižgal baklo v njegovo čast, drugi Zvezdini navijači pa so razvili tudi transparent.

Srbski mediji so dejanje navijačev Crvene zvezde seveda strogo obsodili. Predvsem zato, ker se stanje s koronavirusom tudi v Srbiji iz dneva v dan slabša in ker je zbiranje večjega števila ljudi prepovedano. A v Srbiji so že navajeni, da se navijači požvižgajo na ukrepe. Tokrat so to bili navijači Crvene zvezde, na zadnjem večnem derbiju so to bili navijači Partizana, ki so kljub praznim tribunam stali za golom vratarja Zvezde Milana Borjana in ga 90 minut stalno žalili ... Tako to pač je v Srbiji.