sta
08.11.2020 20:52:00

Prvi poraz Lilla, PSG se oddaljuje tekmecem

Reuters

Nogometaši PSG, ki so v 10. krogu že v soboto uspešno opravili svojo nalogo, se v francoskem prvenstvu oddaljujejo tekmecem. Njihov najbližji zasledovalec Lille, je namreč danes prvič izgubil, s 3:2 ga je premagal Brest, tako da zdaj za serijskimi prvaki zaostaja že pet točk.

Za Lille je bil v Brestu usoden prvi polčas, v katerem so že zaostajali z 0:3, Burak Yilmaz je nato z dvema goloma znižal zaostanek, za preobrat pa gosti niso našli moči.

Najvišjo zmago v 10. krogu so zabeležili nogometaši Angersa, ki so s 5:1 zmagali v Nimesu, k uspehu je dva gola prispeval Stephane Bahoken. Kar osem golov je padlo v Lensu, kjer za izgubljenimi točkami žalujejo gosti iz Riemsa, ki so še v zadnji minuti rednega dela vodili s 4:2. V sodnikovem podaljšku so domači izenačili, oba gola je dosegel Florian Sotoca.

V sredozemskem derbiju je Monaco v gosteh z 2:1 premagal Nice, zadnjeuvrščeni Dijon je v Metzu iztržil točko, Nantes pa je v gosteh z 2:0 ugnal Lorient.

Ob 21. uri se bosta pomerila še Lyon in St. Etienne.