08.07.2020 00:49:03

SPEKTAKEL na San Siru! Čudežni preobrat nekdanjih evropskih prvakov, Juventus na kolenih (VIDEO)

Nekdaj veliki Milan v štirih dneh odločno posegel v boj za 'scudetto'.

A 'Rossoneri' pravzaprav niso storili ničesar, niso pomagali niti Laziu niti Juventusu, obema pretendentoma za naslov so sporočili, da vendarle premorejo še nekaj leska izpred dvajset in več let.

Potem ko je Milan pred dnevi v Rimu odpravil Lazio s 3:0, je sinoči na domačem San Siru uprizoril vrnitev iz sanj. Aktualni prvaki iz Torina so vodili že z 2:0 in glede na poraz rimskih tekmecev v Lecceju že imeli eno roko na lovoriki, a so med 62. in 80. minuto prejeli štiri zadetke. Razlika med Juventusom in Laziem je tako ostala še vedno velikih sedem točk, lahko pa bi bila dvomestna.

V prvih 45. minutah sta mreži mirovali, potem pa sta Adrien Rabiot in Cristiano Ronaldo v uvodnih osmih minutah nadaljevanja svojemu moštvu priigrala lepo prednost. Vendar ta ni zadostovala. Milan se je dvignil kot feniks iz pepela - zaostanek je zmanjšal Zlatan Ibrahimović iz enajstih metrov, štiri minute pozneje je izid izenačil Franck Kessie. V naslednji minuti, torej v naslednjem napadu, je Rafael Leao domače popeljal v vodstvo, Hrvat Ante Rebić pa je zapečatil usodo gostov.

Milan je prvič v 212 medsebojnih tekmah z Juventusom uspel nadoknaditi zaostanek dveh zadetkov in stari dami prvič po letu 1989 zabili štiri zadetke.

Lazio je po klofuti Milana pred dnevi doživel hladno prho še na gostovanju pri Lecceju, ki se krčevito bori za ohranitev prvoligaškega statusa.

Juventus in Lazio se bosta med seboj pomerila 20. julija v Torinu.