23.06.2020 07:20:02

SRAMOTA v Manchestru: City razbil tekmeca, kar se je dogajalo v zraku, pa je razburilo svetovno javnost! (foto)

Na zadnji tekmi 30. kroga angleškega prvenstva je drugouvrščeni Manchester City zanesljivo premagal Burnley s 5:0 (3:0).

Na Otoku prepričljivo vodi Liverpool, ki je v nedeljo remiziral z mestnim tekmecem Evertonom. Pred Manchester Cityjem ima 20 točk prednosti, do konca pa je še osem krogov.

Meščani so vse dvome o današnji domači zmagi razrešili v prvi polovici dvoboja, ko sta zadela Phil Foden (17.) in Riyad Mahrez (43. in 45./11-m). V drugem polčasu sta zmago izbrancev Pepa Guardiole potrdila David Silva (51.) in Foden (63.).

Toda srečanje je na žalost zasenčil incident, ki se je zgodil tik po začetku tekme. Okoli stadiona v Manchestru je nekaj minut letelo letalo, ki je imelo zadaj pripet napis 'Belo življenje je pomembno, Burnley'. Dogodek je dvignil ogromno prahu, odzvali so se številni športni zvezdniki in tudi širša javnost, ki še bolj opozarja na to, da se morajo zgoditi spremembe. Ta dogodek je obsodil tudi Burnley, ki je ob tem sporočil, da bo osebam, ki so bile povezane s tem incidentom, prepovedal ogled tekem.