08.05.2019 23:03:02

NOR PREOBRAT V AMSTERDAMU! Tottenham na krilih Lucasa Moure v ZADNJI SEKUNDI do FINALA! (video)

Nogometaši Tottenhama so drugi finalisti lige prvakov. Angleži so na povratni polfinalni tekmi v Amsterdamu premagali Ajax s 3:2 (0:2). Prvo tekmo je v Londonu dobil Ajax z 1:0.

Za domače sta zadela Matthijs de Ligt v peti in Hakim Ziyech v 35. minuti, za goste pa Lucas Moura v 55., 59. in 90. minuti. Prav zadnji zadetek junaka tekme Moure je poskrbel za nov nor preobrat v ligi prvakov. Ko se je zdelo, da mora po izteku sodnikovewga 5-minutnega podaljška Ajax samo še zadržati žogo v svojih nogah in počakati na zadnji sodnikov žvižg, je Moura zadel za norišnico Tottenhama.

Angleži se bodo v finalu, ki bo 1. junija na madridskem stadionu Wanda Metropolitano, merili z Liverpoolom, ki je v torek po izjemnem preobratu s skupnim izidom 4:3 izločil Barcelono.